NOCTUA NF-A15 PWM

cichy
bardzo dobra wydajnosć

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie NOCTUA NF-A15 PWM i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Marcin

Zalety: jakość wykonania, stosunek wydajność/głośność, możliwość montażu w miejscu z otworami pod 120mm, dość uniwersalny(niezły airflow, dobry static pressure)
    Wady: kolorystyka(subiektywnie), w tej cenie można spokojnie znaleźć coś wydajniejszego...

2. Szczepan

Zamontowany na Prolimatech Armageddon (wersja kupiona kilka lat temu) bez najmniejszego problemu. Nie wiem skąd opinie innych osób że coś nie pasuje.

3. bolek_sko

Wentylator cichy solidnie wykonany lecz cena jest ciut za duza ogólnie polecam .

Mocowany do prolimatech armageddon, pobawiłem się trochę, po przycięciu standardowych mocowań wentylatorów o ok połowę ( tych od prolimatech ) da się go zamocować za szerszy bok wentylatora ( 150mm ), standardowymi mocowaniami. Jeśli nie przytniemy, mocowania blokują łopatki.

Zalety
    • długa gwarancja
    • dobre łożysko

kupiłem jako 2-gi tylny wentylator do radiatora CPU ( prolimatech armageddon, pierwszy z przodu to Noctua NF-P14 FLX, mają podobne parametry ) jako że pierwszy przez 3 pin-owe gniazdo niezbyt da się regulować obroty. Niestety spinki montażowe od radiatora nie pasują, zbyt gruba ramka ( udało by się go zamontować obracając o 90°, tam gdzie jest cieńszy, niestety nie mam aż tak szerokiej obudowy, oraz wstawki gumowa do tłumienia wibracji by nie działały ), zmuszony byłem przywiązać go do obudowy ( za jedną dziurkę na śruby ) i radiatora, za dwie górne dziury dratwą ( chyba już zbytnio się przyzwyczaiłem do robienia prowizorek w komputerze ), trzymać się trzyma, nic nie lata, nic nie stuka. Chyba jest nawet ciszej niż przy normalnym mocowaniu. Ale zdjąć to będzie ciężko ( tzn. zdjąć jeszcze zdejmę, wystarczy przeciąć, ale znowu będę się mordował z trafianiem i wiązaniem dratwy, żeby zamontować ). Przez chwilę myślałem, czy by go na wywiew z obudowy nie dać, ale że miejsce jest na 120mm, niby tak samo jak otwory, to nie szło go tam zmieścić.

Zalety
    • bardzo dobra wydajnosć
    • cichy
    • dobre łożysko
    • dużo akcesoriów
    Wady
    • 120mm otwory montażowe o rozstawie 105mm
    • problem z montażem
  6. Eru

Wentylator działa bdb, i ma dużo akcesoriów + długą gwarancję - no i Noctua :)

Zalety
    • bardzo dobra wydajnosć
    • cichy
    • długa gwarancja
    • dużo akcesoriów
    Wady
    • trochę duży
  7. DanielSan

bardzo dobry