Midland Alan-109

4,3 5 0 111 opinii / 1 pytanie
4,3

czułość
wytrzymałość

Z początku chciałem sobie sprawić droższe CB radio z wyższej półki, ale zawsze wyskakiwały jakieś potrzebniejsze wydatki. W końcu zdecydowałem się pójść po najniższej linii oporu i kupić bardzo tanie CB. Nie żałuję tej decyzji, sprzęt który kupiłem jest jak najbardziej godny polecenia. Kosztuje niewiele, ale ma solidną konstrukcję, jest prosty w obsłudze i co najważniejsze - działa bez zarzutu. Polecam!

2. c...f

Witam, radia używam już jakiś czas, zamontowane jest w busie i sprawuje się bez zarzutu, wygląd i cena mogą świadczyć że jest to zwykły piardofon ale tak nie jest. Odbiór porównywalny z "dolną półką Presidenta" (opinia fachowców z al.Jerozolimskich w Wawie). Korzystałem również z pożyczonego Unidena 520. Homologacja, gwarancja sklepowa, "nie sianie na boki" oraz śmieszne pieniądze spowodowały że wybór padł na Alana109. Polecam z czystym sumieniem, za te pieniądze naprawdę warto

Chyba najtańsze radio jakie w ogóle warto brać pod uwagę.
    Odbiornik jest bardzo czuły. Radio potrafi zbierać sąsiednie kanały.
    Zbiera też zakłócenia z samochodu. W moim przypadku słychać podnoszenie szyb i tylną wycieraczkę. Ale jeszcze nie jest tragicznie.
    Na pochwałę zasługuje modulacja. Inni słyszą nas daleko (testowane z Floridą - z tą anteną i innym radiem wypadało dużo słabiej).
    Jako pierwsze radyjko - może być.

Zalety
    • modulacja
    Wady
    • czułość

Radio bardzo dobre jak na swoją cene. Posiada filtr RF i SQ (rzadko radia z tego przedziału cenowego mają dwa filtry)dzięki czemu można wyciąć szumy i zakłócenia. Posiadam je od pół roku z anteną Sunker elite 112 zestaw spisuje się bardzo dobrze czysty odbiór i nadawanie.

5. 4...e

ALAN-109 był moim pierwszym radiem CB jakie kupiłem na początek do jazdy do pracy czyli po to aby wiedzieć gdzie są ewentualnie korki.PO kupnie i zestrojeniu oraz dobrą anteną żadnych problemów z nadawaniem i odbieraniem.Szumy jak były to wystarczyło pokręcić chwilę SQ i było po problemie.Gdy wyjeżdżałem za granicę właśnie to radio pomogło mi najbardziej.Teraz mam już inne a to radio dałem bratowi i jest zadowolony.

Jeśli ktoś szuka taniego a dobrego, prostego radyjka to jak najbardziej polecam alana 109 . Ładnie, czysto i wyraznie słychać odbiór, czasami tylko ściaga troche szumy i jakieś zakłucenia ale da się wytrzymać.Radio mam w fiacie punto I z anteną wilson will dobrze ściąga około 10km. Minusem jest to ze nie trzyma 19 po odłaczeniu zasilania i jak jest w zime wysoki mróz -10stp to radio nie działa

Za tę cenę to bardzo dobre radio.I jak narazie nie mam z nim problemow.Wolałem kupic to niz jakies dziadostwo z biedronki,ktore niby ma 30km zasiegu na 36cm antenie .... hehehe .... ja mam "lafayette 145" nieznam sie zbytnio na tym ale ogolnie fajnie chodzi jsestem zadowolony jak bym miał zmieniac to niewiem czy cos w takiej samej cenie znajde a jak znajde to z wymiarami 10cmx10cm (jakiegos klocka) heheh

Kupiłem to "coś" ponieważ miałem już kiedyś inne radyjko Midlanda .Poprzednie choć starszy model alan 100plus działało dużo lepiej niż to.Piszą tu nie którzy że uzyskują zasięg ponad 10km...... według mnie to bujda, najdalej jak mnie było słychać to około 4-5km.antena sirio ML 145 strojona.W mieście żeby dało się wytrzymać w samochodzie trzeba dobrze skręcić co wiąże się z mniejszym zasięgiem. Odradzam zakup tego radia,lepiej dołożyć trochę grosza i kupić coś lepszego.

Niestety to radio jest niewypałem i plastikową niedoróbką. Po okresie 2 lat padło w przez pół roku ciągle coś szwankowało. Najpierw przestały świecić diody nośnej, potem trzaski i problemy z potencjometrem a na końcu tylko trzask i brak jakiegokolwiek sygnału. Kupiłem za 300 zł i to był błąd. Zaltea jest taka, że nikt mi nie chciał ukraść tego złomu i nigdy nie ukrywałem w samochodzie będąc w Warszawie.

W tej cenie jest jednak większy wybór lepszych odbiorników.Dzięki małym gabarytom zmieści się do najmniejszego samochodu. Jakość wykonania zostawia dużo do życzenia. Tandetne chińskie plastik lubią się łamać przy montażu. Nie zapomnijmy jednak zaraz po zakupie kupić nową gruchę psuję się bardzo szybko. Sygnał nie jest z zabardzo czysty, na odległość do 1km jeszcze można coś usłyszeć dalej już jest problem. Pozdrawiam

;