Midland Alan-109

bardzo dobrze współgra z sirio as-109
wielkość
homologacja na polskę
szumy
brak przełącznika kanałów w gruszcze
redukcja szumów
Ocena: 4,5/5
Dobre radyjko za niewielkie pieniądze.
Jak dla mnie całkiem OK. To moje pierwsze CB więc nie mam jakiegoś porównania. Zasięg w mieście 2-3 km, poza nawet 5-8 km. Przy czym mam jakąś antenę kupioną w komplecie kopię no-name'ową. Co poza tym? Obudowa solidna, prosta konstrucja i wyświetlacz. Trochę niewygodne pokrętła. Ale wszystko działa i redukcja szumów i wzmocnienie sygnału. Przy mojej antenie to max godzina 12 i 9. Istotnie trochę upiedliwy brak pamięci kanału po odłączeniu radia. Ale jak ktos sobie wczepi bezpośrednio do instalacji to pamiętać będzie (coś jak stand-by).
Ocena: 3,5/5
antena krótka - pewnie będzie zmieniona
Ocena: 4,5/5
Bardzo dobre radio oczywiście w kategorii jakość/cena. W Audi z silnikiem 1.9 tdi, absolutnie żadnych szumów z silnika i układu elektrycznego. Posiada dwa pokrętła do regulacji i po opanowaniu ich jest ładnie, czysto i bez szumów. Radio mam 4 lata i dalej pomaga na trasie. Kabel od gruszki trochę za sztywny zwłaszcza w zimie. Do kompletu mam Sirio 100 MAG i jestem bardzo zadowolony jako cb amator. Jak najbardziej polecam jeśli nie jesteś kierowcą zawodowym, a lubisz wiedzieć co na trasie piszczy. Pozdrawiam
Pozytywnie należy ocenić to radyjko. Za 150 zł to całkiem ładne i dobre radio. SQ i RF Gain całkiem pozytywnie się sprawują. Naprawdę dla użytkownika który jeździ do pracy i potrzebuje radyjka na codzienne trasy, to radio jest OK. U mnie zasięg jest ok 7-8 km, przy średniej jakości antenie. Jedyny minus to delikatne przewody. Przy mocniejszym szarpnięciu czasami urywa się kabel we wtyczce gruszki. Na szczęści da się szybko naprawić. 1 oplot, 2 żółty, 3 biały, 4 czerwony :))) Radyjko spłaciło się już wieeeeelokrotnie:))))))))
Kupiłem pół roku temu. Z anteną TTI ML-145 anteną sprawuje się bardzo dobrze. W mieście bardzo przydaje się regulacja czułości i szumów. Małe gabaryty umożliwiają zamontowanie w każdym miejscu w samochodzie. Z minusów - przy odłączeniu zasilania nie trzyma pamięci (trzeba by podłączyć na stałe a nie do zapalniczki) i kabel od gruchy trochę sztywny.

Ogólnie radyjko godne polecenia amatorom. Niska cena i nieskomplikowana obsługa bardzo ułatwiają rozpoczęcie zabawy z CB. Zasięg zalezy od anteny.
Witam, radia używam już jakiś czas, zamontowane jest w busie i sprawuje się bez zarzutu, wygląd i cena mogą świadczyć że jest to zwykły piardofon ale tak nie jest. Odbiór porównywalny z "dolną półką Presidenta" (opinia fachowców z al.Jerozolimskich w Wawie). Korzystałem również z pożyczonego Unidena 520. Homologacja, gwarancja sklepowa, "nie sianie na boki" oraz śmieszne pieniądze spowodowały że wybór padł na Alana109. Polecam z czystym sumieniem, za te pieniądze naprawdę warto
Chyba najtańsze radio jakie w ogóle warto brać pod uwagę.
Odbiornik jest bardzo czuły. Radio potrafi zbierać sąsiednie kanały.
Zbiera też zakłócenia z samochodu. W moim przypadku słychać podnoszenie szyb i tylną wycieraczkę. Ale jeszcze nie jest tragicznie.
Na pochwałę zasługuje modulacja. Inni słyszą nas daleko (testowane z Floridą - z tą anteną i innym radiem wypadało dużo słabiej).
Jako pierwsze radyjko - może być.
Zalety
modulacja
Wady
czułość
ALAN-109 był moim pierwszym radiem CB jakie kupiłem na początek do jazdy do pracy czyli po to aby wiedzieć gdzie są ewentualnie korki.PO kupnie i zestrojeniu oraz dobrą anteną żadnych problemów z nadawaniem i odbieraniem.Szumy jak były to wystarczyło pokręcić chwilę SQ i było po problemie.Gdy wyjeżdżałem za granicę właśnie to radio pomogło mi najbardziej.Teraz mam już inne a to radio dałem bratowi i jest zadowolony.
Witam Was! Jeśli jesteście na kupnie radia, to odradzam Wam ten model - mimo dobrych opinii, którymi kierowałem się przy zakupie szczerze ODRADZAM zakup tego szumofonu, pomijam jego kiepski odsłuch (pomimo długiej i zestrojonej anteny) ale skupiam się na jego działaniu a właściwie nie działaniu - ALAN CHYBA NIE MA SERWISU - mam to radio od pół roku i prawie przez cały ten czas było w serwisie... Na szczęście udało mi się wynegocjować od sprzedawcy niezgodność towaru z umową i odzyskać pieniądze i kupiłem radio TTI 550 z serwisem DOOR 2 DOOR w cenie - które na razie jeszcze się nie zepsuło a działa znacznie lepiej, no i ma funkcję autosquelch, która nawet całkiem sensownie działa, pozatym jest ładniejsze ;) Podsumowując nie kupujcie ALANA 109 mimo jego super ceny gdyż jak coś Wam się z nim popsuje to będziecie jeździć przez pół roku bez CB...