Midland Alan-109

4,3

czułość
wytrzymałość

1. 4...3

Ogólnie trzeba przyznać że radyjko jest wyśmiewane w serwisach itp. a zwłaszcza tam gdzie sprzedają różne drogie radia. Ale mam wrażenie że chyba tylko dlatego że stanowi ono dużą konkurencję cenową. W zasadzie radyjko sprawuje sie dobrze. Podstawa to dobrze ZESTROJONA ANTENA. U mnie rewelacyjnie się sprawuje Hustlera-Emmerson IC 100. co prawda długi bat ale coś za coś. Jest naprawde dobrze tylko wbrew temu co niektórzy piszą tą antenę też trzeba dostroić. Ogólnie polecam a nabywcom życzę miłego bezawaryjnego użytkowania. Pozdrowienia i szerokości na drodze!

2. 3...6

Dobry stosunek cena / jakość. Przy dobrze zestrojonym baciku 100 cm rozmawiam w mieście na 8 km. W trasie możemy pogadać na 15 km, jeśli rozkręcimy radio do delikatnych szumów możemy zbierać informację nawet z 30 km (licząc z pikietażu). Grucha spora, albo bardzo poręczna i dobrze zbiera. Kabel jest dość sztywny i trzeba go mocno rozciągnąć i wtedy robi się bardziej "plastyczny". Nie zaciąga na sąsiednie kanały. Dobra regulacja szumów oraz siły odbioru (miłe zaskoczenie w takim radiu). Radio posiada oczywiście homologacje :) a ostatnimi czasy o to trzepią przy okazji kontroli drogowych :)

Witam wszystkich. Sporo szukałem opinii na temat CB i informcji o radyjkach. Wybrałem firme Midland. Raz że ma swoją renomę, dwa że wielu znajomych wydało pozytywną opinię o tej marce. Szukałem CB nie za drogiego ale dobrego. Nie będe używać radia profesjonalnie. Ma mi służyć w celach czsto informacyjnych w otoczeniu auta. Kupiłem radyjko wczoraj z anteną Midland ML 145. Podlączyłem i nawet dziś na strojenie pojechałem. Ale nie trzeba było nic zmieniać. Radyjko z anteną idealnie działa. CB dziła dobrze. Nie ma zbędnych pokręteł i guzików - zresztą pod czas jazdy i tak się z tego nie kożysta. Ma to co powinno mieć. SQUELCH i RF GAIN działają prawidłowo. Radyjko nie jest dużych rozmiarów i wagę ma standardową (porwnując zm innymi). Na razie kożystałem z niego ok. 1h. Kabel anteny ML145 ma wystarczającą dlugość (do Skody Fabii II) Polecam zakup pod podstawkę dodatkowej magnesowej gumy (koszt 10-11zł).

4. f...1

Tanie skuteczne radyjko,szczególnie dla początkujących użytkowników.Do aut osobowych idealne,bardzo dobra jakość odbioru i nadawania.Do tego radyjka potrzebna jest koniecznie antena o długości-1metra i zestrojenie(OBOWIĄZKOWO)zestawu,można po tym zabiegu skutecznie w terenie pozamiejskim nawiązać kontakt nawet( w sprzyjających warunkach atmosferycznych i geograficznych) do 30 kilometrów i to nie żadna bajeczka,wielokrotnie miałem takie przypadki.Alan 109 na pewno nie jest typem radyjka "jak mnie widzisz,to mnie słyszysz",za te pieniądze(179zł i ok 80zł antena) można mieć dobrą ochronę przed "misiakami".Jeżeli ktoś nie lubi przepłacać za markowy sprzęt,to polecam szczerze Alana 109,codziennie robię z nim 300 kilometrów w trasie i od roku jeszcze nic w nim nie nawaliło.W zimie natomiast polecam zabieranie radyjka do domu,nie lubi niskich temperatur.

Szukałem malego,taniego, sprawnego antyradaru. Poczytałem opinie i popytalem w sklepach branżowych w moim mieście.
    Polecono mi bądź własnie Alan109 bądź też - Gamma (nie pamiętam modelu). Różnica taka, że gamma trzyma 19kę ale nie ma rf gain zaś alan na odwrót.
    Ale brak trzymania 19ki to nie problem, zwłaszcza, że dopóki radyjo jest wpięte w gniazdo zasilania (lub pod aku) to po włączeniu on/off 19 jest.
    Używam z anteną midland alan 9 plus 1.30 m - dobrze się sprawuje - ale pojadę zestroić ją żeby miec pewność, że parametry są ok i wyciągam maksymalne efekty zestawu.
    Radyjko ma dobry squelch - nie jest to szumofon - ładnie odbiera.
    Nie ma FM - ale niepotrzebne - raczej co dzień nie jedzie się autem za granicę.
    Ogólnie - W SAM RAZ dla niewymagających niezawodowców - czyli dla większości ludzkości w tej częsci Europy.

6. 0...a

Jak dla mnie całkiem OK. To moje pierwsze CB więc nie mam jakiegoś porównania. Zasięg w mieście 2-3 km, poza nawet 5-8 km. Przy czym mam jakąś antenę kupioną w komplecie kopię no-name'ową. Co poza tym? Obudowa solidna, prosta konstrucja i wyświetlacz. Trochę niewygodne pokrętła. Ale wszystko działa i redukcja szumów i wzmocnienie sygnału. Przy mojej antenie to max godzina 12 i 9. Istotnie trochę upiedliwy brak pamięci kanału po odłączeniu radia. Ale jak ktos sobie wczepi bezpośrednio do instalacji to pamiętać będzie (coś jak stand-by).

Pozytywnie należy ocenić to radyjko. Za 150 zł to całkiem ładne i dobre radio. SQ i RF Gain całkiem pozytywnie się sprawują. Naprawdę dla użytkownika który jeździ do pracy i potrzebuje radyjka na codzienne trasy, to radio jest OK. U mnie zasięg jest ok 7-8 km, przy średniej jakości antenie. Jedyny minus to delikatne przewody. Przy mocniejszym szarpnięciu czasami urywa się kabel we wtyczce gruszki. Na szczęści da się szybko naprawić. 1 oplot, 2 żółty, 3 biały, 4 czerwony :))) Radyjko spłaciło się już wieeeeelokrotnie:))))))))

8. jdi

Bardzo dobre radio oczywiście w kategorii jakość/cena. W Audi z silnikiem 1.9 tdi, absolutnie żadnych szumów z silnika i układu elektrycznego. Posiada dwa pokrętła do regulacji i po opanowaniu ich jest ładnie, czysto i bez szumów. Radio mam 4 lata i dalej pomaga na trasie. Kabel od gruszki trochę za sztywny zwłaszcza w zimie. Do kompletu mam Sirio 100 MAG i jestem bardzo zadowolony jako cb amator. Jak najbardziej polecam jeśli nie jesteś kierowcą zawodowym, a lubisz wiedzieć co na trasie piszczy. Pozdrawiam

Kupiłem pół roku temu. Z anteną TTI ML-145 anteną sprawuje się bardzo dobrze. W mieście bardzo przydaje się regulacja czułości i szumów. Małe gabaryty umożliwiają zamontowanie w każdym miejscu w samochodzie. Z minusów - przy odłączeniu zasilania nie trzyma pamięci (trzeba by podłączyć na stałe a nie do zapalniczki) i kabel od gruchy trochę sztywny.

Ogólnie radyjko godne polecenia amatorom. Niska cena i nieskomplikowana obsługa bardzo ułatwiają rozpoczęcie zabawy z CB. Zasięg zalezy od anteny.

Witam Was! Jeśli jesteście na kupnie radia, to odradzam Wam ten model - mimo dobrych opinii, którymi kierowałem się przy zakupie szczerze ODRADZAM zakup tego szumofonu, pomijam jego kiepski odsłuch (pomimo długiej i zestrojonej anteny) ale skupiam się na jego działaniu a właściwie nie działaniu - ALAN CHYBA NIE MA SERWISU - mam to radio od pół roku i prawie przez cały ten czas było w serwisie... Na szczęście udało mi się wynegocjować od sprzedawcy niezgodność towaru z umową i odzyskać pieniądze i kupiłem radio TTI 550 z serwisem DOOR 2 DOOR w cenie - które na razie jeszcze się nie zepsuło a działa znacznie lepiej, no i ma funkcję autosquelch, która nawet całkiem sensownie działa, pozatym jest ładniejsze ;) Podsumowując nie kupujcie ALANA 109 mimo jego super ceny gdyż jak coś Wam się z nim popsuje to będziecie jeździć przez pół roku bez CB...

;