WD Elements Portable SE 500GB (WDBPCK5000ABK-EESN)

Dysk zewnętrzny o pojemności 500GB, typu HDD, format 2,5cala
3,7 5 0 15 opinii / Zadaj pytanie
3,7
15 opinii
Ostatnia cena: 125,54 Wyprzedane

Zobacz inne produkty z kategorii Dyski zewnętrzne

?

pojemność
bardzo ładny wygląd
Liczba głosów: 19 Liczba opinii: 15
Więcej

Chcę napisać opinię + 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie WD Elements Portable SE 500GB (WDBPCK5000ABK-EESN) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

 1. Użytkownik Ceneo
  Polecam
  Ocena:
  5/5 Wystawiono

  Obecnie za tą cenę warto kupić 500GB. Niewiele dysków (2.5") jest dostępnych w tej cenie na rynku, tym bardziej biorąc pod uwagę znaną i cenioną już od wielu lat firmę, która ten dysk wypuściła. Dodatkowym plusem jest cicha praca, mogę śmiało powiedzieć, że dysk chodzi ciszej od wentylatora chłodzącego procesor w moim laptopie. Kolejnym atutem jest połączenie do komputera tylko jednym kablem (zajmuje jeden port USB, a przy średnio trzech dostępnych portach w laptopie jest to duże udogodnienie) - widziałem już wiele dysków, które potrzebowały dwa połączenia (jeden zasilający, drugi na transfer danych) - a mimo to transfer danych wynosi średnio 20 MB/s (przy zgrywaniu dużych plików prędkość wyniosła około 30 - 35 MB/s - stała prędkość), czyli mieści się w średniej szybkości transferów przez porty USB. O łatwości instalacji nie będę się rozpisywał - wpinasz, i działasz. Co do solidności konstrukcji nie będę się wypowiadał, bo nie rzucałem tym dyskiem, szczerze powiedziawszy obawiał bym się nawet próbować - obudowa w całości z plastiku... Jedynym minusem według mnie jest brak specyfikacji tego dysku, nawet na stronie producenta nie ma nawet wzmianki o wielkości buforu dysku, co jest dla mnie delikatnie mówiąc porażką ze strony WD. Jak na razie z dyskiem nie mam żadnych problemów - używam go do BackUp'u danych. Do Patie: co wg Ciebie znaczy "pojemny"? Kupujesz dysk o takiej pojemności jaka jest Ci potrzebna, kupując 500GB (rzeczywista pojemność: około 465 GB) nie będziesz miała 1 TB, czy 250 GB wolnego miejsca... To ani plus ani minus, po prostu fakt, w zależności od potrzeb (tak samo jak opcja "Zawyżona pojemność" - po prostu śmieszne...).Jak na razie to chyba wszystko, jakby mi coś jeszcze ciekawego wpadło do głowy podczas użytkowania tego dysku, to dopiszę.Dziękuję za uwagę.

 2. e...d
  Polecam
  Ocena:
  5/5 Wystawiono

  Od 2 lat testuję wyroby tej firmy. Mam już dyski WD 160GB, 320GB oraz 500GB i wszystkie są szybkie oraz działają cicho i bez zarzutu!

 3. Użytkownik Ceneo
  Polecam
  Ocena:
  4/5 Wystawiono

  Niestety pierwszy podziałał ze dwa dni i padł, po wymianie, na szczęście nie zgromadziłem tam jednorazowych danych, działa ok. Prędkość - w miarę akceptowalna, zależna od podpięcia do PC, Laptop, itp. Niezawodność, j/w, niestety spotkałem się również z przypadkiem, gdzie złącze (nietypowe USB!!!) wpadło, w obudowę dysku!!! Generalnie, polecam, ponieważ relacja, ceny, do jakości, godna, by zwrócić na to uwagę, ale inne firmy zaczynają się dostosowywać do konkurencji...

 4. d...2
  Polecam
  Ocena:
  4/5 Wystawiono

  Wygląd rzecz gustu mi się nie podoba jakis taki toporny, ale nie o tym dysk jak kazdy inny. Już miałem go w ręce już miałem go kupić ale facet w sklepie go otworzył i największą jego wadą moim zdaniem jest nietypowa koncówka kabla który się podłącza do obudowy tego dysku, i w przypadku zagubienia kabla mamy problem bo nie jest to mini USB jak w większości dysków, a wiadomo mini usb zawsze w domu jakies sa a jak nie to mozna kupic za 2zł, a do WD zonk nie pasuje bo wtyczka nietypowa.

 5. e...0
  Polecam
  Ocena:
  5/5 Wystawiono

  Dysk nie jest taki zły..
  Pracuje dość szybko, ale jeśli chcemy przerzucić coś z tego dysku na Pendriva na przykład to już zwalnia...
  ale to jest wybaczalne;)) Pracuje cicho, i bez zarzutów.
  Polecam;D

 6. Użytkownik Ceneo
  Polecam
  Ocena:
  4/5 Wystawiono

  Niewielkie rozmiary, cichy, trochę zbyt duża cena, lepiej trochę dopłacić i kupić trzy razy pojemniejszy. Wolny.

 7. 4...f
  Polecam
  Ocena:
  4/5 Wystawiono

  serdecznie polecam| dysk wygląda luksusowo, polecam dokupić opakowanie ochronne

 8. 3...e
  Polecam
  Ocena:
  4/5 Wystawiono

  jestem zadowolony z wyboru i jakości tego produktu

 9. 6...5
  Polecam
  Ocena:
  4/5 Wystawiono

  dysk kupiłem do nagrywania z tV LG- wszystko działa bez problemu. Po zformatowaniu telewizorem pojemność pamięci zmniejszyła się na 450 GB, co starczy na 53 godzin nagrań w HD lub 130 godzin w normalnym formacie.

 10. c...3
  Polecam
  Ocena:
  4/5 Wystawiono

  Dysk kupiłem do nagrywania z telewizora LG - wszystko bez problemu. Po sformatowaniu pojemność zmniejszyła się do ok. 450 giga, co wystarczy na nagranie ok. 53 godzin w HD i ok. 130 godzin w normalnej jakości. Nigdzie tej informacji nie znalazłem, dlatego tu o tym piszę, może komuś się przyda.