WD Elements Portable SE 500GB (WDBPCK5000ABK-EESN)

Dysk zewnętrzny o pojemności 500GB, typu HDD, format 2,5cala
3,7

Zobacz inne produkty z kategorii Dyski zewnętrzne

pojemność
bardzo ładny wygląd

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie WD Elements Portable SE 500GB (WDBPCK5000ABK-EESN) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

Obecnie za tą cenę warto kupić 500GB. Niewiele dysków (2.5") jest dostępnych w tej cenie na rynku, tym bardziej biorąc pod uwagę znaną i cenioną już od wielu lat firmę, która ten dysk wypuściła. Dodatkowym plusem jest cicha praca, mogę śmiało powiedzieć, że dysk chodzi ciszej od wentylatora chłodzącego procesor w moim laptopie. Kolejnym atutem jest połączenie do komputera tylko jednym kablem (zajmuje jeden port USB, a przy średnio trzech dostępnych portach w laptopie jest to duże udogodnienie) - widziałem już wiele dysków, które potrzebowały dwa połączenia (jeden zasilający, drugi na transfer danych) - a mimo to transfer danych wynosi średnio 20 MB/s (przy zgrywaniu dużych plików prędkość wyniosła około 30 - 35 MB/s - stała prędkość), czyli mieści się w średniej szybkości transferów przez porty USB. O łatwości instalacji nie będę się rozpisywał - wpinasz, i działasz. Co do solidności konstrukcji nie będę się wypowiadał, bo nie rzucałem tym dyskiem, szczerze powiedziawszy obawiał bym się nawet próbować - obudowa w całości z plastiku... Jedynym minusem według mnie jest brak specyfikacji tego dysku, nawet na stronie producenta nie ma nawet wzmianki o wielkości buforu dysku, co jest dla mnie delikatnie mówiąc porażką ze strony WD. Jak na razie z dyskiem nie mam żadnych problemów - używam go do BackUp'u danych. Do Patie: co wg Ciebie znaczy "pojemny"? Kupujesz dysk o takiej pojemności jaka jest Ci potrzebna, kupując 500GB (rzeczywista pojemność: około 465 GB) nie będziesz miała 1 TB, czy 250 GB wolnego miejsca... To ani plus ani minus, po prostu fakt, w zależności od potrzeb (tak samo jak opcja "Zawyżona pojemność" - po prostu śmieszne...).Jak na razie to chyba wszystko, jakby mi coś jeszcze ciekawego wpadło do głowy podczas użytkowania tego dysku, to dopiszę.Dziękuję za uwagę.

2. e...d

Od 2 lat testuję wyroby tej firmy. Mam już dyski WD 160GB, 320GB oraz 500GB i wszystkie są szybkie oraz działają cicho i bez zarzutu!

Niestety pierwszy podziałał ze dwa dni i padł, po wymianie, na szczęście nie zgromadziłem tam jednorazowych danych, działa ok. Prędkość - w miarę akceptowalna, zależna od podpięcia do PC, Laptop, itp. Niezawodność, j/w, niestety spotkałem się również z przypadkiem, gdzie złącze (nietypowe USB!!!) wpadło, w obudowę dysku!!! Generalnie, polecam, ponieważ relacja, ceny, do jakości, godna, by zwrócić na to uwagę, ale inne firmy zaczynają się dostosowywać do konkurencji...

4. d...2

Wygląd rzecz gustu mi się nie podoba jakis taki toporny, ale nie o tym dysk jak kazdy inny. Już miałem go w ręce już miałem go kupić ale facet w sklepie go otworzył i największą jego wadą moim zdaniem jest nietypowa koncówka kabla który się podłącza do obudowy tego dysku, i w przypadku zagubienia kabla mamy problem bo nie jest to mini USB jak w większości dysków, a wiadomo mini usb zawsze w domu jakies sa a jak nie to mozna kupic za 2zł, a do WD zonk nie pasuje bo wtyczka nietypowa.

5. e...0

Dysk nie jest taki zły..
    Pracuje dość szybko, ale jeśli chcemy przerzucić coś z tego dysku na Pendriva na przykład to już zwalnia...
    ale to jest wybaczalne;)) Pracuje cicho, i bez zarzutów.
    Polecam;D

Niewielkie rozmiary, cichy, trochę zbyt duża cena, lepiej trochę dopłacić i kupić trzy razy pojemniejszy. Wolny.

7. 4...f

serdecznie polecam| dysk wygląda luksusowo, polecam dokupić opakowanie ochronne

8. 3...e

jestem zadowolony z wyboru i jakości tego produktu

9. 6...5

dysk kupiłem do nagrywania z tV LG- wszystko działa bez problemu. Po zformatowaniu telewizorem pojemność pamięci zmniejszyła się na 450 GB, co starczy na 53 godzin nagrań w HD lub 130 godzin w normalnym formacie.

10. c...3

Dysk kupiłem do nagrywania z telewizora LG - wszystko bez problemu. Po sformatowaniu pojemność zmniejszyła się do ok. 450 giga, co wystarczy na nagranie ok. 53 godzin w HD i ok. 130 godzin w normalnej jakości. Nigdzie tej informacji nie znalazłem, dlatego tu o tym piszę, może komuś się przyda.