Ekspres Saeco Incanto HD8917/09 Stal Szlachetna

4,3 5 0 149 opinii / 14 pytań
4,3

Zobacz inne produkty z kategorii Ekspresy ciśnieniowe

wygoda
jakość wykonania

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Saeco Incanto HD8917/09 Stal Szlachetna i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. Robert

W pełni automatyczny ekspres do kawy Saeco Incanto HD8917/09 zagościł w naszym domu dwa tygodnie temu. W tym okresie był dość intensywnie eksploatowany. Jego obsługa jest intuicyjna i nie przysparza najmniejszych problemów. Osoby, które nie czytają instrukcji i nie chcą spersonalizować ustawień fabrycznych mogą pozostać przy domyślnych ustawieniach parzenia, które gwarantują dobry smak i aromat kawy i napojów mlecznych. Wybierając taką opcję wyjmujemy ekspres z pudełka, napełniamy pojemnik na wodę i kawę, podłączamy ekspres do zasilania i włączmy urządzenie. Później należy kolejno wykonać: napełnienie obwodu wodnego, jeden cykl automatycznego płukania/czyszczenia i jeden ręczny cykl płukania. Wyświetlacz ekspresu informuje nas o stanie zadanego procesu i sprawia, że czynności związane z obsługą są proste do zrobienia. Później należy zainstalować filtr wody wykonać pomiar i nastawienie twardości wody (za pomocą dostarczonego jednorazowego paska). Wszystkie wspomniane czynności są proste do wykonania. Jeśli przebrniemy przez ten „nudny” etap dojdziemy do momentu w którym możemy wybrać intensywność aromatu w pięciu stopniach od aromatu bardzo lekkiego do super mocnego. Wykonujemy to za pośrednictwem bezpośredniego przycisku „AROMA STRENGTH” znajdującego się po lewej stronie na głównym panelu koło wyświetlacza.
    Od tego momentu zrobienie kawy lub napoju mlecznego sprowadza się do naciśnięcia jednego z czterech przycisków bezpośredniego wyboru. Po lewej stronie wyświetlacza znajdują się przyciski do parzenia kawy espresso i dużej kawy espresso. Po prawej stronie przyciski napojów mlecznych: cappuccino i latte macchiato. Chcąc przyrządzić napój mleczny usuwamy dozownik gorącej wody. Napełniamy mlekiem pojemnik na mleko, który jest dostarczony wraz z ekspresem. Pojemnik instalujemy w miejsce dozownika gorącej wody. Pojemnik jest bardzo praktyczny i ułatwia korzystanie z opcji napojów mlecznych. Po każdym zaparzeniu kawy ekspres umożliwia uruchomienie automatycznego cyklu płukania.
    Ekspres jest bardzo zgrabny. Panel przedni wykonany jest ze stali szlachetnej i sprawia, że urządzenie wyróżnia się eleganckim wyglądem. Wyświetlacz podświetla na biało stan urządzenia, a jeśli coś wymaga interwencji, to kolor wyświetlacza zmienia się na czerwony, np. pojemnik na kawę jest pusty, kaseta na fusy jest pełna, pojemnik na wodę jest pusty.
    Opróżnianie fusów i wody oraz mycie bloku zaparzającego są czynnościami prostymi.
    Ekspres nie jest głośny i zaparza kawę bardzo szybko. Ma regulowany młynek ceramiczny, który umożliwia ustawienie pięciu stopni zmielenia kawy Kawa jest pyszna i aromatyczna… ale może być jeszcze smaczniejsza. Dla osób które chcą wycisnąć z ekspresu maksimum przewidziano przycisk menu, który znajduje się po prawej stronie na głównym panelu koło wyświetlacza. Wchodząc w menu możemy zmienić ustawienia domyślne dotyczące: temperatury kawy. Oprócz tego możemy ustawić czasu stand-by, kontrast wyświetlacza i twardość wody.

Podsumowując
    1. Ustawiamy stopień zmielenia kawy.
    2. Wybieramy intensywność aromatu.
    3. Ustawiamy i zapamiętujemy dzięki funkcji pamięci: czas parzenia i temperaturę kawy.
    4. Cieszymy się pysznym napojem.

Zalety ekspresu:
    1. Szeroka możliwość personalizacji sposobu przyrządzania kawy.
    2. Łatwość przyrządzania napojów za jednym dotknięciem.
    3. Łatwość utrzymania „higieny urządzenia”, automatyczne cykle płukania.
    4. Wyjmowany blok zaparzający i zbiornik wody.
    5. Dostęp do wszystkich funkcji od przodu urządzenia.
    6. Szybkość i głośność pracy (mieszkanie w bloku).
    7. Ceramiczne młynki (nie przypalają ziaren).
    8. Filtr AquaClean zabezpiecza ekspres przed kamieniem.
    9. Oszczędność energii (programowalny tryb stand-by).

Gorąco polecam ekspres, który spełnił nasze oczekiwania w stosunku do niego w 100%.

• wygoda

ekspres spełnił moje oczekiwania, jest naprawdę super a Kawa smakuje rewelacyjnie

Zalety
    • samoczyszcnie
  3. Maciej B.

Mam okazje od ponad miesiąca pić kawę z tego ekspresu, więc myślę, że zdążyłem wyrobić sobie na jego temat zdanie.
    Budowa:
    - błyszczący, srebrny front nie brudzi się, nie palcuje
    - dosyć wysoki, dzięki czemu spokojnie zmieści się wysoka szklanka
    - przesuwana dysza pozwala na dostosowanie do wysokości szklanki, dzięki temu nawet przy epresso nie chlapie na boki
    - łatwy dostęp do wsypu kawy (praw górna połowa), zbiornika na wodę (lewa górna połowa), bloku przygotowującego napar (drzwiczki z prawej strony),
    - usuwanie fusów i zlewek wody - wyjmowana taca - latwa w demontarzu i stablina
    Programowanie:
    - 5 grubości mielenia, 3 temperatury wody, 5 poziomów "mocy" naparu - zabawa ustawieniami daje więc możliwość przygotowania tego samego rodzaju kawy na 75 sposobów :) a do tego...
    - espresso, podójne espresso, cappucino, latte, gorące, spienione mleko, gorąca woda oraz kawa lungo (przelewowa) po wcześniejszym wsypaniu kawy już zmielonej

Ekspres robi BARDZO dobrą kawę - gorącą, aromatyczną, mocną. Czuć różnicę w smaku przy wyborze poszczególnych porgramów mocy parzenia i temperatury kawy.
    Po każdej kawie z mlekiem jest możliwe wyczyszczenie dyszy spienicza mleka.
    Każdorazowe (manualne lub automat) wprowadzenie maszyny w stan standby wiąże się z przeczyszczeniem dyszy zaparzacza kawy.
    W przypadku korzystania z ekspresu w domu, funkcje samoczyszczenia bardzo przydatne - nic nie zalega, nie okleja dyszy, więc nie wpływa na przygotowanie kolejnych kaw. W przypadku parzenia większej ilości kawy w ciągu dnia, mogą być męczące. Cos za coś.

Podumowując - jeżeli cena nie odstrasza, styl się podoba i pasuje do kuchni - polecam ze względu na wyjątkowo dobrą kawę!

4. Marcin

Mam go od paru dni. Ekspres jest rewelacyjny, pyszna kawa. Espresso, caffe latte oraz Cappuccino - miód w gębie. Polecam szczerze.

Ekspres godny polecenia - intuicyjny w obsłudze, bardzo dobrze spienia mleko, łatwy w utrzymaniu czystości (po każdorazowym włączeniu przepłukuje się wodą, więc nie trzeba go rozkręcać i czyścić), pojemnik na mleko wystarczy przemyć pod bieżącą wodą raz na dwa dni_ tyle czasu można w nim przechowywać mleko w lodówce. Nie trzeba stać przy ekspresie przygotowując wybrany napój, wystarczy włączyć i wcisnąć odpowiedni przycisk - po chwili mamy to co chcemy - cappuccino, latte macchiato, samą piankę (moja córka każdego ranka wypija ogromną czekoladę na gorąco przyrządzoną tylko na mleku z ekspresu. Można zaprogramować sobie ilość kawy, mleka do każdego rodzaju napoju a ekspres zapamiętuje to od razu - nie ma skomplikowanego programowania. Kawa jest przepyszna!
    Sam ekspres jest niewielki, nie jest zbyt głośny - głośniejsze od mielenia jest pompowanie spienionego mleka.
    Jedyne o czym trzeba pamiętać to opróżnianiu tacki ociekowej, która jest dość długa a poprzez produkowanie pary wewnątrz ekspresu napełnia się dość szybko. Ja przy robieniu ok 5-6 kaw dziennie opróżniam ją co drugi dzień.
    Zastanawiałam się długo nad zakupem ekspresu i nie żałuję wyboru - jest drogi, ale nie jest to zakup na rok czy dwa.

6. maciek

ekspres sprawuje się bez zarzutów, wygląd zewnętrzny bardzo estetyczny, zakup godny polecenia

7. Marta

Ekspres jest dla mnie idealny. W łatwy sposób można ustawić parametry swojej ulubionej kawy i później zrobić ją przy jednym dotknięciu. Rewelacja. Szybko i łatwo można oczyścić komorę na fusy i wodę. Sam przypomina o konieczności oczyszczenia wyspy mlecznej. Pracuje w miarę cicho. Bardzo elegancko wygląda i zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Plusem jest również dostęp do pojemnika na wodę i kawę od góry.

Zalety
    • dostęp do wszystkich funkcji od przodu
    • samoczyszcnie
    • wygoda

Ok. bardzo db kawa wychodzi

9. SeVeR18

Korzystam z ekspresu od ponad miesiąca. Prostota obsługi i czyszczenia to najważniejsze plusy urządzenia. Zużywa bardzo mało wody w trakcie automatycznego czyszczenia, co jest dużym plusem (nie trzeba napełniać często pojemnika na wodę z przyczyny samego czyszczenia) w porównaniu do ekspresów DeLonghi. Głośność umiarkowana - jak większość ekspresów z tej półki cenowej. Bardzo dobre spienianie mleka. Łatwość personalizacji.

Zalety
    • bardzo łatwe czeszczenie
    • bardzo wygodny pojemnik na mleko
    • jakość wykonania
    • latte i cappucino
    • małe zużycie wody w trakcie czyszczenia
    • prosta obsługa
    • spienianie samego mleka
    Wady
    • szybko rysująca się podstawa ociekacza
  10. Wera

Godny polecenia.

Zalety
    • pyszna kawa
    Wady
    • głośny