Gigabyte GA-EP31-DS3L

Płyta główna, chipset Intel P31-P45 gniazdo Socket 775 (socket T). Pamięć DDR2 do 4GB RAM, audio 7.1
4,3

Zobacz inne produkty z kategorii Płyty główne

stabilność

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Gigabyte GA-EP31-DS3L i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.

1. 6...4

Trochę problemów z prockiem, bałem się że uszkodzę, bo trzeba było dość mocno dociskać dźwigienkę. Fatalnie umiejscowione gniazdo IDE - jest na samym dole a tuż nad nim są złącza SATA. Jeśli macie CD i dysk PATA, to podłączenie dysku SATA jest ciężkie - trzeba na siłę mocować kable.

Po instalacji wszystko chodzi bez problemów, stabilnie. Spore możliwości podkręcania, choć niestety niezbyt szczegółowo opisane w instrukcji. Płyta ma tendencję do zaniżania Vcore o 0.03 - 0.05V, ale to da się znieść (lepsze to niż zawyżanie).

Płyta świetnie się prezentuje cenowo. Możliwości OC są spore. Ma jednak parę mankamentów. Pierwszym jest rozmieszczenie gniazda zasilania płyty 12v oraz złącza IDE. Do 1: Jeżeli ma się dość duże chłodzenie na procesorze to jest pewien problem. Zasilanie płyty trzeba podłączać jak jest cooler wyjęty lub musi je podłączać ktoś, kto ma male palce. Do 2: Ja zrobiłem sobie ze standardowej taśmy IDE cienką jaką można kupić na allegro więc mi to nie przeszkadza lecz gdy ma się szeroką to jest pewien problem, ponieważ taśma odstaje. Płyta posiada 4 złącza pod wentylatory, 2x3pin oraz 2x4pin (nie wiem tylko po co aż 2x4pin bo chyba 2 wentyli się nie da założyć na chłodzenie od procesora) :) 4 gniazda SATA 300 MB/s spokojnie wystarczą. Ja na tej płycie osiągnąłem na procku e5200 4,3 GHz także jest super. Polecam dla niezbyt zamożnych ludzików którzy chcą sobie podkręcić procesor.

Średnia płyta główna,daje sobie rade z procesorami 4 rdzeniowymi niestety nie maiłem okazji podkręcać tej płycie.Niestety płyta ma słabe chłodzenie wiec z góry zakładam że za bardzo nie da się na niej podkręcić procesora 4 rdzeniowego ale na pewno da sobie rade z popularnymi 2 rdzeniowymi intelami.Polecam płytę osoba których nie interesuje podkręcanie a zwyczajne użytkowanie.

Jedna z najlepszych platform z jakimi miałem do czynienia. Pod względem opłacalności, osiągów i możliwości na socket 775. Bezproblemowa współpraca z pamięciami 800, 1066. Nie ma z nią żadnych problemów. Wszystko działa jak należy. Płyta jest energo- oszczędną, ponieważ ma wbudowany system zarządzania energią. Stabilna. Może minusem może być jej gabaryty, ale polecam.

Wspaniała płyta główna idealnie nadająca się do OC. Ta płyta główna jest bardzo stabilna i działaja na niej wszytkie dedykowane podzespoły bez żadnego problemu. Gorąco polecam tą płyte, poniewaz jest to idealna podstawa dla przyszłego komputera.

Dobra płyta, polecam każdemu kto nie ma kokosów na sprzęt a ta jest ok + Dual bios

Zalety
    • stabilność