Głośniki Microlab Solo7C (Solo7C-Wd)

Microlab Solo7C (Solo7C-Wd) - Opinie

pilot bezprzewodowy
słabe ciśnienie akustyczne
głośniki komputerowe 2+1zagrają głośniej
zawyżona cena
zadziwiająco mocny i przyjemny bas
wygląd-taka namiastka prawdziwych kolumn
klasyczny i eleganck wygląd
brak
Microlaby zastąpiły u mnie Geniusy 5005. O rozmiarach i wadze nie ma co się rozpisywać, to jest jasno podane. Dźwięk jest szczegółowy, bardzo ładnie odtwarzane są tony średnie, to ich mocna strona, po przesiadce z geniusów wydaje się, że dopiero przy microlabach się pojawiły :) Wysokie nie biją po uszach, basu jak na stereo jest w zupełności wystarczająco, nikomu, kto szuka stereo nie powinno go brakować, nie jest to "subwooferowy" bas, jest bardziej zrównoważony, szybki.

Osobom, które twierdzą, że w tej cenie można mieć kolumny i wzmacniacz, które biją microlaby na głowę radzę popukać się w czoło. Może i można kupić w tych pieniądzach wraki, sprzęt niepewny, tutaj za 600zł dostajemy ogólnodostępny produkt, który zadowoli zdecydowaną większość "normalnych" użytkowników.

Bardzo ważne jest ich ustawienie (przynajmniej kilkanaście centymetrów od tylnej ściany, wolne miejsce nad i obok kolumn, żeby miały czym oddychać) i pogranie kilkanaście pierwszych godzin bez katowania, w tym czasie dużo zmienia się w ich brzmieniu, normuje się i znacznie zwiększa się głośność. Jak na 2x55W RMS jest naprawdę nieźle.

POLECAM!
pilot
Wady
konieczność dobrego rozstawienia
Pomijam fakt że te głośniki kosztowały kiedyś 350 zł. Posiadam je od kilku lat, w tym właśnie drugą serię. Wyglądają świetnie, ale wykonanie fatalne w obu wydaniach. Co do jakości dźwięku- mam mieszane uczucia, ponieważ niby średnica gra idealnie, ale bas czy tweetery fatalnie dopasowane. Można się o tym przekonać zwiększając głośność, tony niskie gubią się przy muzyce elektronicznej czy rockowej, wysokie zaś nie pokazują pazurów tam gdzie powinny. Po prostu brakuje dynamiki. Jedynym gatunkiem gdzie sobie świetnie radzą, to muzyka klasyczna lub jazz. Komu można polecić- osobom które zawsze siedziały na sprzęcie typu Creative bądź Logitech. Dla nich ten sprzęt będzie idealny, nawet do gier.
Zalety
cena
zawyżona cena
Mam ten zestaw od momentu kiedy pierwszy raz trafił do Polski. Nie zamieniłbym na żaden inny głośnik. Graja rewelacyjnie, dopiero na nich słychać pełne spektrum dźwiękowe. Często się dziwię, słuchając na nich muzyki, że jest jeszcze jakiś dodatkowy dźwięk, którego nie słyszałem na innych kolumnach. Każdy kto się zastanawia musi jedynie przemyśleć swój gust. Solo 7c mają miękki bas. Walą ostro, ale to nie jest subwoofer. Jest to zupełnie inny wydźwięk. Na pewno docenią ten zestaw ludzie słuchający muzyki instrumentalnej, rocka, metalu, ale ktoś kto chce na nich walić techno z mocnym basem może się zawieść. Nie chodzi o to że jest słaby, tylko inny. Mniej hardkorowy. Jakość wykonania - mam te głośniki już chyba dobre 10 lat, co więcej pisać. Grają, pilot działa. O pilota, trzeba dbać bo głośniki bez niego nie działają !!! Przynajmniej moje :) Jeśli będę kupował następne to znowu te żeby mieć 4.
Ocena: 4,5/5
Głośniki są świetne. Grają dobre 3 lata i przez ten czas jedyny ich zauważony mankament to...pilot...w którym non stop pada bateria albo nie łączy :) no ale cóż...bywa. Szkoda tylko że problem jest z jego wymianą bo Ciężko go dostać. Ale co do jakości dźwięku. U mnie są podłączone do Beresforda Caimana i jak najbardziej taki zestaw daje radę. Jakość dźwięku jest super choć czasem trochę basu brakuje ale na głośnikach można podbić i już się robi fajnie :) Grają wystarczająco głośno żeby w średniej wielkości pokoju zrobić hałas :) a jak brakuje mocy albo chce się słuchać łupanek to dorzucenie subwoofera daje na prawdę przyzwoite efekty :) Ale w sumie po co jak i tak potrafią walnąć :)
moc
Wady
pilot
Ocena: 4,5/5
Nie znam się na głośnikach. Jak dla mnie grają ok. Kabel zasilania mógłby być dłuższy
Zalety
pilot
wykonanie
Wady
krótkie kable
Produkt świetnej jakości, bardzo dobrze wykonany, nie ma żadnych niedokończeń.
Zalety
głośniki grają bardzo dobrze
Brzmienie tych kolumn docenią koneserzy muzyki gdyż ten zestaw brzmi niesamowicie czysto nawet na wysokich poziomach głośności. Jestem z nich baaaardzo zadowolony i mają one u mnie dożywocie. Do komputera (z kartą dzwiękową) nic więcej nie potrzeba, brzmienie zamiata wszystko w tym przedziale cenowym. Jestem z nich po prostu dumny, czuję satysfakcję słuchając moich ulubionych utworów. Jedyny minus, o ile to można uznać minusem to zbyt słaby bas do niektórych rodzajów muzyki (np. ostatnio modny dubstep) ale świadomy kupujący na pewno będzie zadowolony, tak jak ja. Polecam.
1 komentarz Zgłoś
Posiadam te głośniki od 8 lat. Powiem tak. Potrzebują one zdecydowanie lepszego źródła niż zintegrowana karta dźwiękowa z komputera czy wyjście słuchawkowe telewizora. Wtedy pokażą pełnię swoich możliwości. Brzmienie dobre. Zbliżone do jakości hi-fi,jednak ttkko zbliżone. Kuleje nieco średnica,a i wysokie tony nie grzeszą rozdzielczością. Bas dość szybki i dynamiczny. Nie zamula resztt pasma. Głośniki potrzebują juz z racji swoich wymiarów adapdacji akusycznej pomieszczenia. Znacznie lepiej grają na wyższych poziomach głośności. Ogolnie za cenę do 650 zł polecam.
Zalety
cena
cena za jakość dźwięku
grają dużo lepiej niż miniwieże za3000zł
wygląd zewnętrzny
wystarczająca głośność w pokoju 25m2
Wady
czysty głos w każdym zakresie pasma
długi kabel łączący głośniki
naprawde potężne brzmienie
pilot bezprzewodowy
słabe ciśnienie akustyczne
wszystko
Ocena: 4,5/5
Sprzęt zakupiony 2 tygodnie temu. Wersja NEW z pokretlami na boku kolumny, białym małym piletem.
Podpięte przez Fio D03 chinch -> Kabel optyczny -> Soundblaster X-fi 5.0 PRO.
Generalne z zakupu jestem bardzo zadowolony przy powyższej konfiguracji. Na początku dźwięk był mocno płaski, zatem pamiętajcie, że głośniki potrzebują ładnych kilkunastu godzin grania na wygrzanie się i nabranie docelowego brzmienia. Niskie tony i wokal in plus. Po przesiasce z tańszego sprzętu zaczynam słyszeć dźwięki których wcześniej w utworze lub filmie słychać nie było. Wielki plus. Głośniki są wrażliwe na źródło dźwięku, dlatego dobra karta i zabawa z equalizerem jest niezbędna.
Mogłoby być więcej głębi. Może to kwestia nieco budżetowej karty?
Polecam do filmów i muzyki z dobrym źródłem. Szukam tylko sposobu na uzyskanie możliwie najlepszego dźwięku przy odsłuchu z Ps4 lub tv. Może ktoś doradzi odpowiednie urządzenie? :)
Początek z nimi miałem nieciekawy. Kolumny u mnie zawsze były włączone. Niestety świszczały na stand-by co w nocy było uciążliwe. Po 3 dniach padł pilot. Oba problemy były wcześniej poruszane na forach, więc nie tylko ja trafiłem na taki egzemplarz. Całe szczęście producent bez problemu wymienił mi je na nowe. Do nowego pilota wciąż nie miałem zaufania i zgrałem ustawienia na uniwersalnego. I dobrze, bo po tygodniu kolejny oryginalny padł (mam wersje bez pokręteł z boku, więc nie byłoby jak ich obsługiwać). I na tym całe szczęście problemy się skończyły.
7 rok wybił im właśnie jak u mnie grają. Wiem, że pierwsza partia która trafiła do Polski była w cenie ok 300 zł ( szaleństwo!) Kiedy ja je kupowałem kosztowały ok 600 zł i nie żałuje ani złotówki. Przez pierwsze 3 lata grały z Xonarem D1(PC) i PS3. Pomieszczenie ok 16m2. Następne 2 lata większy pokój 28m2 podłączone do mini wieży. W tym momencie się dowiedziałem, że wielkiej dyskoteki z nich nie zrobię w takim pomieszczeniu. Tzn zrobię, ale jakości z Xonara w mniejszym pokoju z nich nie będzie. Do pomieszczeń pow. 25m2 lepszy będzie porządny zestaw stereo. Niemniej jednak nie uważam, że to wada, bo nie takie jest ich przeznaczenie, a przede wszystkim nie ich wbudowanego wzmacniacza.
Po 5 latach trafiły do pokoju 18m2 razem z SoundBlaster E5 (który o dziwo jest całkiem całkiem) -->(PC). A jak grają. Z każdym z wymienionych źródeł do których podłączałem grało troszkę inaczej.
Xonar D1 - Jeżeli chodzi o jakość dźwięku chyba najlepiej mi z nim grało. Rock, Jazz
SoundBalster E5 - Tu lepiej sprawdza się z muzyka elektroniczną.
Co jest ciekawe to Solo 7c nadają się chyba to każdego rodzaju muzyki. Moim zdaniem są bardzo dobrze zbalansowane. Bas miękki w miarę niski, bardzo przyjemny. I to czego brakuje mojemu dużo droższemu zestawowi stereo. Środek, taki jakby otaczający dźwiękiem, budujący nastrój. Nie jestem fachowcem w dziedzinie dźwięku więc nie wiem jak inaczej to opisać. Soprany są wyraźne, ale nie męczące. Np. teraz słuchając jakiś chilloutowy lounge music z klaśnięciem w tle słychać jakby malutkie raczki za nami dawały drugi poklask pomimo, że cicho to słychać to jednak wyraźnie. Oczywiście jak ktoś chce więcej basu czy sopranu może sobie podkręcić equalizer według własnych preferencji, byle nie przekombinować :P
Pisząc tę opinie i słuchając cały czas tego co się z nich wydobywa, pierwsze słowo jakie mi się nasuwa to to, że są niezwykle przyjemne do słuchania. Każda z 3 wysokości jest tak zestrojona, że każdą z nich dobrze słychać, a pomimo tego nie wchodzą sobie w paradę, a do tego jest gładko i wszystko w miarę nadąża. Oczywiście można pisać, że są lepsze kolumny bo to maja jeszcze lepsze to czy tamto. Ale za ta cenę możecie więcej i przyjemniej usłyszeć to czego nie usłyszycie w niektórych kolumnach po 800- 1000 zł/szt. Oczywiście w odpowiednim pomieszczeniu i dobrym źródłem dźwięku.

Niekoniecznie mogą przypaść do gustu osobą które lubią głośniki komputerowe z subwooferem. Może im brakować basu. Ale nie dla tego, że jest go za mało, bo jest go naprawdę sporo, tylko dlatego że w tych komputerowych subwooferach jest go za duzo i jest osobno. Tzn jakby słuchać muzyki z głośnika od laptopa, a z boku był gościu z wielkim bębnem i dudnił przy uchu. Dokładnie, dudnił. Niewiele jakości tego basu, a i środka brak. Nie chce nikogo urazić, kto posiada takie głośniki, ale ja ich po prostu nie lubię. Pisze to, bo po przyzwyczajeniu się do starych głośników i ich brzmienia zawsze mam problem z nowymi, ..a bo to brzmi inaczej niż się przyzwyczaiłem. A okazuje się, że brzmi inaczej, bo np treści jest więcej pomimo, że z tej samej jakości źródła czy pliku.

Ja zdecydowanie polecam, chociaż czytałem też opinie krytyczne i z niektórymi się zgadzam. No i początkowe problemy również nie były przyjemne. Oryginalny pilot do tej pory nie działa.
Jeżeli chodzi o najważniejsze(jak to gra), czyli brzmienie i przyjemność słuchania, a do tego dodać cenę to jest jak najbardziej udany wybór. Jeżeli miałbym kupić głośniki o podobnym przeznaczeniu (PC,Laptop,Konsola, do salonu jako głośniki RTV) to zdecydowanie kupiłbym jeszcze jedne Solo 7c, tylko te nowe z pokrętłami, bo pilot ma długość życia komara.
Zapominałbym, o wbudowanym wzmacniaczu. Jest przydatny gdy chcemy mieć dźwięk prosto np. z telewizora czy telewizji satelitarnej urządzeń które wzmacniacza nie posiadają.
OK. Trochę się napociłem i wystarczy.
Microlab powinien mi odpalić jakaś kasę za ta opinie :P

Ale jest szczera, mam nadzieje, że będzie pomocna.