Zielona Mila (The Green Mile) (DVD)

4,9
21,39
Program Ochrony Kupujących
Z wysyłką od 28,88 zł
dostępny

Zielona Mila (The Green Mile) (DVD) - Opinie

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie Zielona Mila (The Green Mile) (DVD) i jak oceniają go pod kątem jakości wykonania, ceny i wyglądu.
4,9
obraz
obsada
świetna gra aktorska
oryginalna historia
brak plyty
Obsada jest rewelacyjna, każdy zagrał rolę swojego życia, po prostu cudowny film, polecam każdemu
Zalety
obraz
obsada
oryginalna historia
świetna gra aktorska
Świetny film stworzony w oparciu o równie świetną książkę spod pióra Stephena Kinga. Jest to film fabularny z 1999 roku z Tomem Hanksem w roli głównej. Dostał cztery nominacje do Oskara (najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy film, najlepsza muzyka filmowa, najlepszy scenariusz adaptowany), nie zdobył żadnej nagrody, według mnie niesłusznie. Wspaniała gra aktorów, wszystkich, każdy odgrywa swoją rolę idealnie do przypisanego charakteru. Akcja Zielonej Mili dzieje się głównie w więzieniu, gdzie do spokojnego żywotu przestępców którzy tam trafili dołączają ogromny, spokojny czarnoskóry człowiek o wysokiej wierze w Boga i moce nadprzyrodzone (by nie spoilerować więcej nie mówię) i zimnokrwisty szaleniec-zabójca zakłócając spokój. Jedyne co może razić to trochę niedopracowane i nie "dowytłumaczone" zakończenie, poza tym szczegółem film jest świetny na skalę światową. Film polecam wszystkim, może z wyjątkiem młodszych widzów, ponieważ pojawiają się sceny drastyczne, nie dla wszystkich par oczu. Jednak dorośli i młodzież powinni go zobaczyć.
Oglądałem ten film chyba sześciokrotnie i chętnie obejrzę jeszcze kilka razy. Zazwyczaj tak nie robię. Ten film jest wyjątkowy: genialna gra aktorska Toma Hanksa i Michaela Duncana, wspaniała oprawa muzyczna i charakteryzatorka, wspaniałe zdjęcia a nade wszystko ciekawa poruszająca historia, wobec której nikt nie może pozostać obojętny. Wspomnienie tego filmu pozostaje na długo po emisji. Warto dodać, że film powstał w oparciu o powieść i (co się praktycznie nie zdarza) był nawet lepszy od niej. To wydanie również jest godne polecenia - płyta przeszła przez bardzo wiele rąk i nie widać na niej śladów czasu. Polecam
Oglądałam ten film już wiele razy i wciąż nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie, co stworzyło jego wspaniały klimat. Czy to gra aktorska, czy tematyka i realistyczne przedstawienie wydarzeń? Może wyjątkowa historia i sposób, w jaki została ukazana? Może magia, jaką roztacza wokół siebie John Coffey (Michael Clarke Duncan), kiedy tylko się pojawia? A może to wszytko naraz? Fakt faktem: "Zielona Mila" jest arcydziełem, które zdobyło przychylność krytyki i wiele prestiżowych nagród.

Paul Edgecombe (Tom Hanks) jest już bardzo starym człowiekiem. Przebywa w domu starców, ponieważ nie ma nikogo, kto mógłby się nim opiekować. Wspomina czasy swojej młodości, kiedy jako strażnik bloku śmierci w więzieniu odprowadzał skazańców na krzesło elektryczne. Do miejsca egzekucji prowadził korytarz wyłożony zielonym linoleum, stąd Edgecombe i jego koledzy nazywali ten odcinek 'zieloną milą'. Pewnego razu na blok trafił ogromny czarnoskóry więzień - John Coffey. Został skazany za zabójstwo dwóch dziewczynek. Szybko okazało się jednak, że ma zdolność uzdrawiania i że w chwili, gdy znaleziono go z martwymi zwłokami, próbował uratować dziewczynki. Paul nie umie jednak nikomu tego udowodnić, a rodzina zamordowanych domaga się sprawiedliwości. Edgecombe będzie musiał dokonać decyzji, która zaważy na całym jego życiu.

Jest to piękny film o poświęceniu, poczuciu obowiązku i mordercach. Ukazany świat jest pełen kontrastów: Wielki Murzyn skazany za morderstwo jest łagodnym uzdrowicielem o miłym usposobieniu, wykonujący wyroki śmierci Edgecombe jest zdolny do głębokich uczuć, groźny przestępca Delacroix umie zajmować się udomowioną myszką, a zgrywający twardziela strażnik Percy potrafi posikać się ze strachu. Różnorodność postaci, ich złożona psychika i wielowymiarowość wpływają na niezwykłość filmu. Niezapomniany jest także klimat: brutalne realia połączone z mistycyzmem i uduchowieniem - śmierć i miłość, mord i przebaczenie, zgnilizna moralna i uzdrowienie - oto kontrasty, jakie spotykamy w tej produkcji. Muzyka i ujęcia (szczególnie te, w których Coffey wypluwa "muchy") są wykonane fenomenalnie i współtworzą niesamowity klimat. Blok śmierci "E" to miejsce, które samo w sobie jest tajemnicze i klimatyczne i sposób jego przedstawienia także ma udział w sukcesie "Zielonej Mili".

Nic dziwnego, że film został uhonorowany tak wieloma nagrodami: oryginalny, wciągający i wartościowy - niewiele produkcji może pochwalić się wszystkimi tymi cechami. "Zielona Mila" jest dowodem na to, ze współczesne filmy nie muszą być płytkie i komercyjne, ale mogą zawierać głębię i skłaniać do myślenia.
Film bardzo piękny...tyle na początek. Dla mnie, dla osoby wrażliwej, bardzo, bardzo piękny. Historia pewnego strażnika, który opowiada o swojej pracy w więzieniu. Na co dzień ma do czynienia z wieloma skazanymi,którzy pewnego dnia kończą swoje życie w celi śmierci.... Dalej tak mogłabym opisywać, ale to trzeba zobaczyć. Naprawdę wart obejrzenia. Moim zdaniem potrafi wycisnąć łezkę nawet największemu twardzielowi. Ale posiada również i śmieszne wątki. Kiedyś ktoś zapytał się mnie, do jakiej kategorii mogłabym zaliczyć ten film. Długo się zastanawiałam, aż w końcu stwierdziłam że...posiada w sobie coś z dramatu, komedii, fantastyki, sensacji, obyczaju i ...dalej tak można wymieniać. Zachęcam bardzo gorąco do obejrzenia i podzielenia się swoimi wrażeniami.
Naprawdę bardzo dobry film. Po przeczytaniu streszczenia nie sądziłam, że film tak bardzo przypadnie mi do gustu. Świetna gra aktorska (nie tylko Toma Hanksa). Film, który widziałam już kilka razy i za każdym razem oglądam go ze łzami w oczach. "Zielona mila" to film, który można oglądać wielokrotnie. To opowieść starszego mężczyzny, który pracował kiedyś jako strażnik więzienny w bloku śmierci. Wspomina mężczyznę, który niesłusznie został skazany na śmierć. Mężczyznę, który pomimo wielkich gabarytów był wrażliwy, czuły, dobry. Posiadał On niesamowite zdolności uzdrawiania ludzi. Pomimo tematyki film jest bardzo wzruszający. Zdecydowanie polecam.
Fantastyczny film opowiadający historię pracownika więzienia (strażnika), który spotkał i poznał niezwykłego człowieka - Johna Coffey - oraz był świadkiem niezwykłych wydarzeń, których sprawcą był owy potężny czarnoskóry więzień. John został niesłusznie oskarżony o zamordowanie 2 dzieci oraz skazany na krzesło elektryczne. Strażnik poznawszy go jest przekonany o jego niewinności, mimo to zmuszony jest wykonać na nim wyrok. John okazuje się być człowiekiem o wielkim sercu, który ma dar uleczania i czynnie z niego korzysta. Świetna gra aktorska, fantastyczna historia, dużo wzruszeń...Polecam !!!
Piekny, poruszający film, wartościowy. Sprawiedliwość i słuszność kary dla czynów niedopuszczalnych, zabronionych prawem, styka się tu z niewinnością i prawdą, która czeka na odkrycie. Film od pierwszej do ostatniej sceny, obejrzałam z zapartym tchem, jakby na moich oczach rozgrywała się historia walki w obronie prawdy. Oprócz znakomitej roli strażnika Edgecomba, ujmująca i przekonująca rola czarnoskórego Coffey... i umiejętne polączenie powagi życia i śmierci z lekką momentami, konwencją, film wart obejrzenia. Piękna muzyka i wymowność scen przemawiają na jego korzyść. cena rozsądna, a bardzo wysoka jakość.
Retrospekcyjna opowieść o strażniku więziennym pracującym na "bloku smierci", którego korytarz został wyłożony zieloną wykładziną. Korytarz ten był nazywany przez wszystkich "zieloną milą" i prowadził wprost na krzesło elektryczne. W jednej z cel siedział skazany za rzekomy okrutny gwałt i morderstwo małych dziewczynek. Okazuje się, że meżczyzna ma uzdrowicielskie moce i pomaga potrzebującym. Jest to przejmująca opowieść o strażnikach, którzy w takich warunkach starają się zachować choć minimum człowieczeństwa i starają się traktować więźniów jak równych sobie. Film mówi o tym, jak człowiek jest bezsilny w przypadku potężnie działającej machiny więziennej-mam na myśli udowodnienie niewinności niesłusznie cierpiącego za kogoś człowieka. Jeśli otrzyma się już wyrok, to niezykle trudno można udowodnić błąd ławy przysięgłych. Jest to także opowieść o tym, jak bardzo na ludzkiej psychice może odcisnąć się piętno pracy w tak okropnych warunkach. Trzeba być niezwykle silnym psychicznie, by móc pracować w takich miejscach. Film godny polecenia również ze względu ns doborową obsadę aktorską (m.in. Tom Hanks) i dlatego, że został oparty na podstawie książki Stephena Kinga o tym samym tytule. A każda powieść tego pisarza ma udaną ekranizację.
Jest to jeden z najlepszych filmów z dotychczas przeze mnie oglądanych. Pomimo, że trawa ponad 2 godziny, nie można się przy nim nudzić nawet jueśli ogląda sie go któryś raz z kolei. Film pokazuje fragment z życia strażnika więziennego pracującego w bloku śmierci. Nie jest to przyjemna praca. Staję sie ona jednak niezwykła gdy pojawia się czarnoskóry mężczyzna oskarżony o morderstwo. Ciężko jednak posądzać go o ciś takiego, ponieważ mężczyzna ma charakter dziecka i jest niezwykle przyjacielski. Posiada równiez niezwykły dar. Niestety mężczyna ma byś stracony... Film skłania do wielu refleksji nad sobą jak i życiem. Polecam jego zakup z czystym sumieniem.

Produkty rekomendowane