Inni (The Others) (DVD)

Inni (The Others) (DVD) - Opinie

4,5
obraz
obsada
Ciekawy film, oryginalny pomysł, a zakończenie - po prostu rewelacyjne! Miłośników wymyślnych tricków filmowych, mających na celu przerażenie widza, "Inni" szybko znudzą, bo moc filmu polega głównie na budowaniu napięcia. Samotna matka żyjąca z dwójką dzieci w domu, w którym zawsze jest ciemno, tajemnicze odgłosy, szepty, drzwi natrętnie otwierające się, chociaż nie powinny... Zrobiono z tego bardzo dobrze zmontowaną historię, a scena seansu spirytystycznego jest wprost genialna! Polecam wszystkim!
Film bardzo mi się podobał. Pomimo, że jest to horror, to odbiega o kilometr od utartego schematu tego typu filmów. Tu nie ma mrocznego wzgórza, ciemnego lasu, zamaskowanego psychopaty. Film jest bardziej dojrzały. Zakończenie jest niezwykle zaskakujące. Film, pomimo, że rozgrywka się w jednym domu, to niezwykle wciąga. Ciekawie ukazana jest w nim choroba dwójki dzieci, które nie tolerują promieni słonecznych, i obyczaje jakie panują w domu związane z ich dolegliwością. Świetna gra Nicole Kidman.
Szczerze mówiąc film "Inni" hiszpańskiego reżysera Alejandro Amenabara, który jest również tu twórcą muzyki, nie zawiera jakiejś szczególnej historii. W pewnym sensie wykorzystuje on "ograny" schemat, na bazie którego nakręcono już dziesiątki (żeby nie powiedzieć setki) filmów. Na pewno trzeba przyznać pewną staranność, która towarzyszyła twórcom podczas realizacji tego filmu, czy to jeśli chodzi o inscenizację, czy zdjęcia, gdzie w sumie niczego nie można zarzucić. Niewątpliwie główną atrakcją filmu jest obecność na planie Nicole Kidman, która i tym razem zaprezentowała aktorstwo na przyzwoitym poziomie i myślę, że to właśnie jej nazwisko firmujące film Amenabara znacznie przyczyniło się do (powiedzmy) sukcesu filmu. Dla wytrwałych miłośników filmu grozy.
Inni to jeden z moich ulubionych filmów i chociaż zaskakujący jest tylko przy pierwszym oglądaniu to mogę go oglądać w kółko. Nie należy do najbardziej przerażających filmów na świecie, ale świetnie zbudowano w nim mroczną i przerażającą atmosferą. Wnętrza, przytłumione światło i doskonała gra aktorska, zwłaszcza Nicole Kidman, która jest stworzona do tej roli, sprawiają że film wciąga nas głęboko w wiktoriańskie klimaty. Polecam nawet tym o słabszych nerwach bo nie jest to typowy "przerażacz"
Jeżeli, ktoś szuka krwawego trilleru to na pewno ten film go rozczaruje. Opowiada o matce i jej dwójce dzieci, żyjących w starym wielkim domu. Coraz częściej słychać jakieś stuki i hałasy. Matka pomału wpada w histerię. Klimat filmu jest mroczny i ponury. Zakończenie bardzo zaskakuje. Cały film jest bardziej nastawiony na potęgowanie uczucia niepewności i strachu niż na jakieś spektakularne krwawe sceny. Obraz jest wyraźny, gra aktorska na poziomie. Z przyjemnością go oglądałam już nie raz.
Jeden z nielicznych naprawde interesujacych i inteligentnych horrorow. Nie ma tu zadnych diablow, demonow, kosciotrupow, tryskajacej krwi czy wyprutych flakow. Nie ma tez zadnych makabrycznych scen, ktore atakuja widza znienacka. Zamiast tego mamy stopniowo wzrastajace napiecie i znakomity klimat starego, ponurego domu, do ktorego rzadko docieraja promienie slonca. A do tego ciekawa i zaskakujaca fabula. Film moze nie jest straszny, ale jak wspomnialem - trzyma w napieciu. Polecam!
Akcja filmu toczy się w starym domu, gdzie Grace, wraz z dwójką dzieci czeka na powrót męża, który zaginął podczas wojny. Dom pogrążony jest w stałym mroku, ponieważ dzieci uczulone są na światło słoneczne. Pewnego dnia do drzwi puka trójka przybyszów, którzy deklarując chęć opieki nad gospodarstwem, zmieniają życie rodziny. Nagle dom zaczyna żyć swoim życiem i zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Warto obejrzeć choćby przez wzgląd na zaskakujące, nieprzewidywalne zakończenie.
Historia opowiedziana została w tym filmie wyjątkowo precyzyjnie i wyjątkowo inteligentnie. Przez to wytworzył się niesamowity klimat, który nie pozwoli Wam oderwać wzroku od ekranu. Może się zdarzyć tak, że strach opanowujący Was będzie Wam kazał zamknąć oczy. Tak bardzo się będziecie bali. Ale Wy uparcie będziecie oglądali świetny film, świetnie zagrany(szczególnie mała dziewczynka), świetnie wyreżyserowany i co najważniejsze pozostający w głowie na długo po oglądnięciu.
„Inni” to film wspaniały, trzymający w napięciu z zaskakującym zakończeniem. Opowiada o rodzinie, gdzie mąż pojechał na wojnę i od dłuższego czasu nie utrzymuje z nią kontaktu. Surowej matce, która samotnie boryka się z chorobą dzieci. Jej pociechy nie mogą mieć kontaktu ze światłem słonecznym. W pewnym momencie dziewczynka mówi mamie o ludziach, którzy zamieszkują ich dom. Matka nie chce Jej słuchać twierdząc, że to dziecinne urojenia. Czy faktycznie? Zdecydowanie polecam.
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Nicole Kidman jest świetną aktorką. Również Alejandro Amenabar jest jednym z lepszych znanych mi reżyserów. Nic więc dziwnego, że film "Inni" nie rozczarowuje. Lubię bać się na filmach. A obraz "Inni" naprawdę potrafi przestraszyć i to bez zbędnego epatowania strasznymi scenami. Film jest subtelny i intrygujący. W połowie filmu domyśliłam się jaka może być jego końcówka, ale wcale nie zepsuło mi to przyjemności oglądania. Polecam!

Produkty rekomendowane