Siłownia i fitness

4,56 5 0 z 34001 opinii

Sport i rekreacja to z pewnością doskonałe narzędzie profilaktyki skutków siedzącego i stresogennego trybu życia. Zapewniają nam relaks, utrzymanie równowagi psychicznej, dostarczają pozytywnej energii, stymulują i wzmacniają rozwój naszych uzdolnień i predyspozycji, są doskonałe w szlifowaniu szlachetnych cech charakteru. Wpływają też na nasz rozwój emocjonalny, są nieocenionym środkiem do budowania odpowiedniej proporcji między spontanicznością a samokontrolą, świetnym sposobem autorealizacji, pretekstem do rozwijania osobowości, stymulantem rozwoju nowych form ekspresji oraz rozładowywania negatywnych emocji.
Spośród najważniejszych funkcji sportu i rekreacji z pewnością warto wyróżnić funkcję regeneracyjną (czyli tą, która pozwala nam na zrzucenie z siebie napięć z całego dnia), rozrywkową (bo przecież ruch dostarcza nam dużej dawki zabawy, zwłaszcza w przypadku sportów zespołowych), rozwojową, kompensacyjną (pomagająca wyrównać wszelkiego rodzaju dysfunkcje i braki wynikające z np. siedzącego trybu życia), kreacyjną (wiążąca się z dostarczaniem naszemu organizmowi wrażeń i emocji, kreowaniem nowych wartości w życiu) oraz niemniej ważna – katartyczną (niezbędna w „ucieczce” od codziennych zmartwień i stłumionych popędów).
Dlatego też sport i rekreacja to aktywności, które bez wątpienia są niezbędne każdemu człowiekowi i dostarczają jego życiu szereg korzyści. Ceneo.pl przygotowało dla Was dział „Sport i rekreacja”, w którym z pewnością odnajdziecie wszelkie niezbędne sprzęty, które wspomogą Wasz rozwój psychiczny, emocjonalny i fizyczny.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ćwiczenia na odchudzanie - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Ćwiczenia na odchudzanie - Poradnik Ceneo

Nie potrafisz schudnąć? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Najlepszym sposobem na świetną sylwetkę bez wątpienia jest aktywność fizyczna. Zobacz jakie ćwiczenia skutecznie pomogą ci zrzucić zbędne kilogramy. Sprawdź nasze propozycje i daj sobie szansę. Zacznij z nami już pod dziś.

Jazda na rowerze i rolkach, czyli jak schudnąć na wiosnę? - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Jazda na rowerze i rolkach, czyli jak schudnąć na wiosnę? - Poradnik Ceneo

Sezon wiosenny mobilizuje nas do aktywności ruchowej na dworze. Piękna pogoda, mnóstwo słońca i coraz dłuższe dni to najlepszy motywator. Dzięki temu mamy szanse by zrzucić zbędne zimowe kilogramy i zadbać o swoją formę fizyczną! Nie pozwól, żeby zima zniszczyła Twoje marzenia o pieknej i smukłej sylwetce.

Jak wybrać dobry atlas treningowy i jak na nim poprawnie ćwiczyć? - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Jak wybrać dobry atlas treningowy i jak na nim poprawnie ćwiczyć? - Poradnik Ceneo

Regularne używanie atlasu treningowego może pomóc nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Musimy jednak pamiętać, że jedynie właściwie wykonywane ćwiczenia przyniosą zadawalające rezultaty.

 Popraw sprawność na treningu — odzież kompresyjna - Magazyn Ceneo Poprzednie Następne

Popraw sprawność na treningu — odzież kompresyjna - Magazyn Ceneo

Wraz ze zwiększaniem obciążeń treningowych zaczynamy poświęcać więcej uwagi poszczególnym składowym biegowego sukcesu. Każdy biegacz wie, jak istotne dla wygody i zdrowia są dobrze dobrane buty, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, że odpowiednia odzież może wpływać na zdrowie i regenerację.

Proteiny w proszku czy w jedzeniu — porady dla aktywnych - Magazyn Ceneo Poprzednie Następne

Proteiny w proszku czy w jedzeniu — porady dla aktywnych - Magazyn Ceneo

Moda na uprawianie sportu i prowadzenie zdrowego stylu życia trwa w najlepsze, a nieodłączną częścią postępów w sporcie jest bogata w proteiny dieta. Każda osoba zainteresowana tematem zetknęła się zapewne z dylematem — proteiny w proszku czy w jedzeniu?

z 830