Pokrywy i inne oświetlenie akwarium

4,57 5 0 z 68190 opinii

Pokrywy i inne oświetlenie akwarium dostępne w tej kategorii przeznaczone są przede wszystkim do akwarystycznych zbiorników roślinnych i morskich. Zestawy akwariowe często wyposażone są w diody LED. To rozwiązanie z całą pewnością przypadnie do gustu zwolennikom ekonomicznych rozwiązań, ze względu na fakt, że żarówki tego typu są energooszczędne. Pokrywy i inne oświetlenie akwarium mogą posiadać wymienne belki oświetleniowe. Ten element wyposażenia akwarium często oparty jest na technologii oświetlenia T5. To rozwiązanie zwiększa promieniowanie aż o sto pięćdziesiąt procent, w porównaniu do technologii oświetlenia T8. Pokrywy i inne oświetlenie akwarium dostępne są w asortymencie wielu cenionych producentów sprzętu akwarystycznego. Można tutaj wymienić na przykład Aquarino, Aqua-Szut, Diversa czy Dennerle. Korzystając z opcji filtrowania kategorii dostępnych z lewej strony można w prosty sposób znaleźć produkt idealnie dopasowany do indywidualnych preferencji. Przeglądanie asortymentu pod względem jego ceny, producenta czy lokalizacji sklepu to proste rozwiązanie, które znacznie skraca zakupy i pozwala zaoszczędzić czas i środki finansowe.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku - Poradnik Ceneo

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium - Poradnik Ceneo

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium? - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium? - Poradnik Ceneo

Od dłuższego czasu chodzi ci po głowie zakładanie akwarium — kupujesz zbiornik, niezbędne akcesoria, dekoracje i rośliny, nalewasz wodę i wpuszczasz kilka kolorowych gatunków ryb akwariowych, które najbardziej ci się spodobały. Niestety, w tym momencie popełniłeś dwa kardynalne błędy, przez które istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zakończysz swoją przygodę z akwarystyką tak szybko, jak ją zacząłeś. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.