Obroże szelki i kagańce

4,60 / 5 z 63879 opinii

Wybierając odpowiedni sprzęt dla naszego pupila, pamiętajmy, że estetyka ma tutaj znaczenie drugorzędne. Najważniejsze bowiem są jego wygoda i bezpieczeństwo.
Wielu właścicieli psów staje przed dylematem, czy wybrać obrożę czy szelki. Pamiętać należy, że te drugie nie są wskazane dla wszystkich czworonogów, szczególnie dla psów ciągnących. Podczas zakupu obroży natomiast należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest ona wykonana z wytrzymałego materiału (najpopularniejsze są skórzane i taśmowe) i rodzaj zapięcia. Jeśli decydujemy się na plastikowy zatrzask, upewnijmy się, czy jest on wystarczający mocny. Dla bardzo silnych psów wskazane są obroże z klasycznym zapięciem. Częstym błędem jest również kupowanie obroży za dużej, która rzekomo jest wygodniejsza dla psa.
Równie ważny, jak wybór obroży, jest również dobór odpowiedniego kagańca. Przed zakupem odpowiedzmy sobie na pytanie, jak długo i jak często nasz pupil będzie go musiał nosić. Jeśli potrzebny jest tylko na krótki przejazd komunikacją miejską, najlepiej sprawdzi się lekki i miękki kaganiec weterynaryjny. Na dłuższe spacery odpowiedniejszy jest kaganiec fizjologiczny, który zapewnia psu maksymalną wygodę i bezpieczeństwo.
Przed zakupem warto również zwrócić się do osób zajmujących się szkoleniem psów, którzy najlepiej potrafią dobrać sprzęt do rasy i charakteru naszego psa.
Na Ceneo.pl znajdziemy kilka tysięcy artykułów dla naszego pupila. Po lewej stronie umieściliśmy filtry, które pomogą ci posegregować sprzęt po rodzaju (kagańce, kolczatki, obroże, szelki) oraz cenie.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

z 199