Filtry

Cena

Lokalizacja sklepu

Numizmatyka

Monety posiadają wielowiekową historię i w wielu państwach są jednym z tradycyjnych środków płatniczych. W wielu zakątkach świata monety nie poprzestały także na byciu tylko i wyłącznie środkiem, za który kupujemy i sprzedajemy towary. Monety posiadające długą i bogatą historię, lub które są w pewien sposób unikalne, stały się bardzo cenionym, kolekcjonerskim rarytasem. W ten sposób narodziła się także nowa gałąź historii zwana numizmatyką.
Numizmatycy cenią sobie monety z każdego zakątka świata. Ich unikalne wzornictwo często związane jest z historią danego Państwa czy regionu. Wygrawerowane są na nich symbole kojarzące się z danym miejscem lub wydarzeniem, a także wizerunki znanych, zasłużonych w danych stronach osób, na przykład królów lub innych wybitnych osobistości.
Szeroko pojęta numizmatyka to nie tylko wspaniała lekcja historii związana z danym Państwem czy regionem na, ale także przepiękny pokaz kunsztu ich wyrobników. Często są one bogato zdobione, co dodatkowo podkreśla ich rangę oraz wartość, nie tylko czysto finansową.