Łóżka

4,51 / 5 z 46196 opinii

Łóżko to podstawowe wyposażenie każdej sypialni, a zdrowy i porządny sen to podstawa dobrego samopoczucia za dnia. Nie można wyspać się na byle czym, więc przed wyborem łóżka należy uświadomić sobie, że to właśnie w nim spędzimy prawie jedną trzecią naszego życia. Warto więc dobrze przemyśleć ten zakup i być może zainwestować w łóżko nieco większe pieniądze.

Podstawową sprawą jest fakt, że łóżko musi być wygodne i zdrowe dla naszego kręgosłupa. Jeśli wybieramy łóżko jednoosobowe, zwróćmy uwagę by miało przynajmniej 90cm szerokości, tak by czuć się w nim komfortowo i nie bać się w nocy upadku przy każdym obróceniu ciała. Łóżka dwuosobowe to już szerokość od około 140cm. Jeśli chodzi o długość, eksperci polecają łóżka o ok. 30cm dłuższe od naszego ciała. Równie komfortowy musi być dostęp do łóżka. Upewnijmy się, że wybrana szerokość zmieści się w naszej sypialni.

Nie mniej ważny przy wyborze łóżka jest materac, na którym będziemy spać. Należy dobrać go w taki sposób, by idealnie dopasowywał się do naszego ciała. W osobnej kategorii znajdziemy też pościele, poduszki i prześcieradła – pamiętajmy, że w sypialni spędzamy istotną część naszego życia, a łóżko służy nam nie tylko do spania – dlatego zadbajmy o to, by było idealne do naszych potrzeb i byśmy czuli się w sypialni dobrze, zdrowo i komfortowo.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Kolor

Szerokość

Długość

Styl

Lokalizacja sklepu