Filtry samochodowe Katowice

4,41 z 28990 opinii

Filtry samochodowe są istotnym elementem wyposażenia, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Filtry oleju usuwają nawet najmniejsze zanieczyszczenia, które mogłyby się dostać wraz z olejem do silnika, powodując korozję i uszkodzenia mogące prowadzić do kosztownych i, co więcej, niebezpiecznych awarii. Filtry powietrza chronią silnik samochodowy przed pyłem zbieranym z drogi, jednocześnie zapewniając silnikowi dostęp do powietrza. Przy całkowitym zatrzymaniu powietrza silnik by się udusił. Filtry paliwa mają za zadanie zabezpieczać części układu zasilania przed zanieczyszczeniami obecnymi w paliwie, na przykład wodą. Najprościej mówiąc: filtry oleju oczyszczają olej, filtry powietrza – powietrze, a filtry paliwa – paliwo. Ich wspólną funkcją jest ochrona silnika samochodowego. Filtry kabinowe z kolei dbają o zdrowie kierowcy i pasażerów, eliminując zanieczyszczenia przedostające się do kabiny.
Filtry samochodowe należy regularnie wymieniać i absolutnie nie można na nich oszczędzać. Wymiana filtra samochodowego nie jest skomplikowana i możesz ją wykonać samodzielnie. Jak często wymieniać filtry samochodowe? Zdaniem specjalistów od motoryzacji filtry samochodowe należy wymieniać częściej, niż zalecają ich producenci. Dla pojazdu z przeciętnym przebiegiem wystarczy wymiana raz w roku. Jeżeli jednak pokonujesz samochodem wiele kilometrów, dobrze jest zamontować nowy filtr nawet dwa razy w roku.
Filtry samochodowe to niewielki wydatek, który wpływa na obniżenie zużycia paliwa i lepszą pracę silnika, co w konsekwencji pozwala zmniejszyć koszty utrzymania samochodu.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Lokalizacja sklepu

$$_Usuń filtr

Pozostałe lokalizacje

Sprawdź w swojej lokalizacji:
Filtry samochodowe > Katowice
Lokalizacja sklepu:
Katowice
Usuń wybrane filtry
FILTRON K 1111A 4,50 / 5 1 głos 1 opinia
  • Marka i model samochodu: Audi A3, Seat Toledo

Kategoria Filtry kabinowe

FILTRON - Filtr powietrza (AP 154/1) 5,00 / 5 1 głos 1 opinia
  • Marka i model samochodu: Nissan Almera, Nissan Bluebird, Opel Astra

Kategoria Filtry powietrza

FILTRON K 1079 4,50 / 5 6 głosów 6 opinii
  • Marka i model samochodu: Skoda Fabia, Volkswagen Polo

Kategoria Filtry kabinowe