Filtry akwariowe i akcesoria

4,60 / 5 z 63879 opinii

Kiedy już wybierzemy idealnie dopasowane do potrzeb rybek akwarium, stajemy przed trudnym zadaniem dobrania filtrów i akcesoriów dla naszych podwodnych pupili. Producenci prześcigają się w proponowaniu coraz to nowych rozwiązań, które mają uczynić życie naszych rybek bardziej komfortowym, a ich właścicielom zaoszczędzić czasu i pieniędzy. Czym więc kierować się przy wyborze idealnego filtra? Przede wszystkim jego wydajność musi być zadowalająca dla litrażu. Jego filtracyjna pojemność powinna być adekwatna do rodzaju wybranego przez nas akwarium oraz do ilości jego mieszkańców. Nie bez znaczenia będzie też jego trwałość, bezpieczeństwo użytkowania oraz dźwięk (powinniśmy wybierać sprzęt, który pracuje cicho przez całą dobę).
Możemy wyróżnić kilka typów filtrów: napędzane powietrzem (nadające się raczej do małych zbiorników), podżwirowe (stosowane w zbiornikach małych i średnich), wewnętrzne, kaskadowe (ich główną zaletą jest to, że nie ograniczają miejsca wewnątrz zbiornika) oraz kubełkowe (zapewniające doskonałą biologiczną, mechaniczną i chemiczną filtrację). Wybór typu filtra musisz dopasować indywidualnie do swojego akwarium.
Na Ceneo.pl znajdziesz bogatą ofertę filtrów i akcesoriów, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo Twoim podopiecznym. Dzięki naszym filtrom dostępnym po lewej stronie ekranu z pewnością znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje