Filtry akwariowe

4,57 5 0 z 68190 opinii

Najważniejszym zadaniem filtra jest usunięcie z akwarium wszystkich niepotrzebnych substancji, co poprawia warunki organizmów w nich żyjących i zwiększy przejrzystość wody.
Jaki filtr będzie dla nas najlepszy? Specjaliści radzą, aby przed zakupem odpowiedzieć sobie na kilka pytań – jak pojemne jest nasze akwarium? Czy dany filtr jest na tyle cichy, aby nie zakłócać nam wypoczynku? Czy nasz filtr ma odpowiednią pojemność filtracyjną, dopasowaną do liczby rybek i rodzaju akwarium?
Na Ceneo.pl znajdziesz ponad dwieście filtrów akwariowych. Możemy je podzielić na dwa typy: filtry zewnętrzne i filtry wewnętrzne.
Filtry zewnętrzne (inaczej kubełkowe lub kanistrowe) są umieszczane poza akwarium, dzięki czemu z łatwością mamy do nich dostęp, gdy je chcemy wyczyścić. Właściwą filtrację gwarantuje silny ruch wody. Powszechnie są uznawane za najlepszy rodzaj filtra.
Filtry wewnętrzne natomiast są zazwyczaj montowane w środku akwarium za pomocą przyssawek do szyby. Ich posiadacze często narzekają jednak na ich czyszczenie i konserwację.
Nasz serwis prezentuje tanie filtry akwariowe takich producentów jak Aquael, Eheim, Aqua-Shut i Aqua Nova.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Max pojemność akwarium

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku - Poradnik Ceneo

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium - Poradnik Ceneo

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium? - Poradnik Ceneo Poprzednie Następne

Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium? - Poradnik Ceneo

Od dłuższego czasu chodzi ci po głowie zakładanie akwarium — kupujesz zbiornik, niezbędne akcesoria, dekoracje i rośliny, nalewasz wodę i wpuszczasz kilka kolorowych gatunków ryb akwariowych, które najbardziej ci się spodobały. Niestety, w tym momencie popełniłeś dwa kardynalne błędy, przez które istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zakończysz swoją przygodę z akwarystyką tak szybko, jak ją zacząłeś. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.