Filtry akwariowe

4,60 / 5 z 63879 opinii

Najważniejszym zadaniem filtra jest usunięcie z akwarium wszystkich niepotrzebnych substancji, co poprawia warunki organizmów w nich żyjących i zwiększy przejrzystość wody.
Jaki filtr będzie dla nas najlepszy? Specjaliści radzą, aby przed zakupem odpowiedzieć sobie na kilka pytań – jak pojemne jest nasze akwarium? Czy dany filtr jest na tyle cichy, aby nie zakłócać nam wypoczynku? Czy nasz filtr ma odpowiednią pojemność filtracyjną, dopasowaną do liczby rybek i rodzaju akwarium?
Na Ceneo.pl znajdziesz ponad dwieście filtrów akwariowych. Możemy je podzielić na dwa typy: filtry zewnętrzne i filtry wewnętrzne.
Filtry zewnętrzne (inaczej kubełkowe lub kanistrowe) są umieszczane poza akwarium, dzięki czemu z łatwością mamy do nich dostęp, gdy je chcemy wyczyścić. Właściwą filtrację gwarantuje silny ruch wody. Powszechnie są uznawane za najlepszy rodzaj filtra.
Filtry wewnętrzne natomiast są zazwyczaj montowane w środku akwarium za pomocą przyssawek do szyby. Ich posiadacze często narzekają jednak na ich czyszczenie i konserwację.
Nasz serwis prezentuje tanie filtry akwariowe takich producentów jak Aquael, Eheim, Aqua-Shut i Aqua Nova.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Max pojemność akwarium

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje