LG FA162 - podsumowanie opinii

Chcę napisać opinię + bonus 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Uważam za zaletę
wygoda używania
2 uważa za wadę

LG FA162 - Opinie

1. kozikrk

Mam go od roku bardzo dobrze się spisuje służy mi do robienia za głośniki do PC.No i nieraz do słuchania radia świetny Głośny służył także do nagłośnienia przedstawieniu w urzędzie pracy w KRK hehe dawał rady Pozdrawiam

Zalety
    • atrakcyjny design, czysty dźwięk, solidność, nie przeskakuje, pełna funkcjonalność, rozbudowane funkcje, dobre basy
  2. Muzyki fan

Może zacznę od wyglądu - głośniki wyglądają po prostu ładnie, nie ma problemów z obsługą dotykowego panelu, ale jak już zostało wcześniej napisane kurzy się ta wieża strasznie i zostają na niej ślady palców niestety. Co do odtwarzania : nie czyta flac'ów ,ani wave'ów z pendriva, a mp3 nie można przewijać ,więc jeśli ktoś chce mieć dobrą jakość/możliwość przewijania i cofania numerów zostają oryginały + wypalanie w formacie audio-cd na cdekczach (max. ok. godziny). Nie ma za to problemów z porysowanymi płytami - nawet niektóre płytki ,których moich pc nie czyta ,bo są tak porysowane chodzą bez problemu i zacinania się. No i na koniec najważniejsze - jakość dźwięku... Z tego względu odradzam wszystkim tą wieżę i radzę rozejrzeć się za jakąś inną w drewnianej obudowie, bo straszliwie wpływa to na jakość dźwięku. W tym modelu dźwięk jest wprawdźie czysty, ale bassy i wysokie (które są chyba najważniejsze w muzyce) brzmią jakby leciały "zza ściany" i brak temu wszystkiemu kopa - mam bardzo stare kolumny (Altusy 110) i grają duuużo lepiej, szczerze odradzam - lepiej już kupić dobry używany sprzęt niż tą tanią imitacje dobrego audio, mnie zachęciły opinie i teraz żałuję...

Zalety
    • Wygląd
    • Pilot
    • Dobrze odtwarza nawet stare, porysowane płyty
    Wady
    • Niewiele odtwarzanych formatów
    • Dźwięk
    • Cena (prawie 500 zeta za to coś to zdecydowanie za drogo)
    • Brzmienie
    Ta opinia posiada 1 komentarz
  3. filipN

Kilka miesięcy temu pojechałem do [WYMODEROWANO], byłem nastawiony raczej na duży sprzęt, muskularny, ale gdy zauważyłem tą wieżę, od razu mi się spodobała. Odsłuchałem ją i... zatkało mnie, dźwięk czysty, mocny. 5 minut później wychodzę ze sklepu z ... pudłem :) Kolejne 15 minut i stoi już w pokoju. Rozpakowana, prawie postawiona. No i w końcu podłączyłem ja do komputera ( musiałem kupić kabelek 5m ). Na początku byłem dość sceptycznie postawiony. Wcześniej miałem Creativy - tyle że 30w razem, a ten potwór ma 160w RMS. Dźwięk idealny, nie za cicho, tylko troszkę za głośno. Do dzisiaj nie odważyłem się dojść do 35/40 na skali ... było 33 chyba - uciekałem z pokoju ... na sylwestra grała przy 20 - 25/40 - imprezka była boska :D Dzisiaj boję się przekraczać 25 - nie wytrzymuje tego. jakość wykonania - celująca, cena - masakra, myślałem że źle widzę ... kosztowała 600zł,

Zalety
    • jakość, wygląd, świetna jakość brzmienia, idealny bas, maleńka , przyciągająca wzrok - dalej nic nie pamiętam, za przeszkadzanie sąsiadom w obiadku nie żałuje :D
    Wady
    • brak - chyba że... zbyt dobra ...
    Ta opinia posiada 2 komentarze
  4. krzys

Sprzęt w atrakcyjnej cenie i nieproporcjonalnie dobrej jakości dźwięku do ceny! Nowoczesne wzornictwo, dobry bas i odtwarzanie mp3. Z niepozornych kolumn słychać świetną szczegółowość dźwieku od najniższych po średnie i wysokie tony. Kupiłem do sypialni i jestem w pełni zadowolony z zakupu. Zastanawiałem się nad nowszym modelem FB 163 ale jej obsługa mi mniej odpowiadała a odtwarzanie filmów nie jest mi w wież potrzebne zatem wybór padł na FA 162 i polecam wszystkim niezdecydowanym. Jedynym mankamentem jest fakt że znać na niej każdy paproch włosek czy kurz bo jest czarno-błyszcząca...

Zalety
    • -wyśmienity w tej klasie cenowej dźwięk
    • - atrakcyjna cena
    • - MP3!
    Wady
    • - widać palcowanie i paprochy na obudowie :P)
  5. Kazimierz-K42

Wieża która od początku przypadła mi do gustu. Jest bardzo nietypowa choćby przez to, ze spody głośników są ścięte pod kątem. Na dodatek moc jest bardzo duża co jest dużym plusem. Posiada też panel dotykowy co jest małym plusem, ale jest też trochę nie praktyczne bo po każdym użyciu trzeba ,,latać” ze ściereczką i wycierać. Dobrze ściąga również fale radiowe nie bez większych zakłóceń. Kolejnym plusem jest to, że gdy podłączymy np. telefon czy mp3 do wieży po przez USB to sama wynajduje folder z muzyką. Polecam ten produkt.

Zalety
    • atrakcyjny design, czysty dźwięk, dobre basy
  6. bbubel

Nie wiem na jakiej podstawie ludzie piszą pozytywne opinie, ok, może wygląd jest fajny, niestety nic poza tym - zauważmy że głośniki mają WIELKIE braki w przenoszeniu niestety prawie wszystkich pasm, a poczynając od 16k hz jest już tragedia. Może i dla przeciętnego słuchacza, który słucha wiadomości w radiu 5 jest ok ale dla bardziej wymagających nie nada się zupełnie. Podkreślam jescze raz - Głośniki są TRAGICZNE, w niektórych laptopach spotkałem się z lepszym dźwiękiem.

Zalety
    • wygląd?
    Wady
    • Dźwięk
  7. secondlife

Wyglad:
    Wieża prezentuje się bardzo dobrze. Wyglądem bije większość konkurencji na głowę, nie wygląda jak zabawka. Jej czerń fortepianową można sprawnie wkomponować w wystruj salonu / sypialni.
    Oceniam na 10/10

Obsluga:
    Panel dotykowy wygląda efektownie. Jego obsługa nie powinna przysparzać problemów, z wyjątkiem regulatora głośności. Trzeba sie przyzwyczaić do jego obsługi, małe zjechanie palcem ze strefy dotykowej i nie regulujemy, poza tym jeśli masz chociaż lekko wilgotne dłonie, zapomnij, że przejedziesz palcem po panelu. Moim zdaniem, panel przedni wieży powinien być wyposażony w większą liczbę przycisków, chociażby pod pokrywą ( pilot podobnie, np. przycisk otwarcia pokrywy na płytę mógłby być na nim umieszczony, jest na nim dużo wolnego miejsca). Z powodu braku tych przycisków niezbędny jest pilot do pełnej obsługi. Niektóre funkcje są mało intuicyjne, niekiedy musiałem sięgnąć do instrukcji aby coś ustawić. Brakuje mi też w panelu głównym funkcji tj. przełączanie zapamiętanych stacji radiowych, jedyne co można zrobić (w przypadku radia) to zmieniać częstotliwość albo wyszukiwanie stacji radiowej.
    Dodatkowo rzeczą, która jest dla mnie minusem to zakres głośności, jest bardzo słaby. Powinien być większy, przez co można by precyzyjniej dobierać głośność. Idąc spać lubię włączyć radio i ustawić sleep mode, tylko niestety przez słaby zakres głośności, najniższy poziom jest za wysoki. Wantylator chłodzący przy normalnym słuchaniu muzyki nie daje znać o swojej egzystencji, ale jeśli ściszymy wieżę do najniższego poziomu głośności to słychać jego pracę, co może być lekko irytujące.
    Oceniam na 7/10

Jakość wykonania:
    Nic nie budzi większych zastrzeżeń, jakość materiałów bardzo dobra, wszystko dobrze spasowane, nic nie wystaje. Ewidętnie za krótki kabel do głośników ( 2m to za mało ), nie obyło się bez przedłużenia.
    Oceniam na 9/10

Jakość dźwięku / głośniki
    Jest dobrze, ale nie więcej. Sprzęt posiada 2 główne tryby equalizera „XTS pro” i „XDSS plus” do tego pare innych standardowych ustawień + ustawienie użytkownika.
    Przesiadłem się na LG FA162 z wieży Sony R550 ( tak, wiem, staruszek ). Jakość dźwięku wieży przy standardowych ustawieniach jest po prosty zwyczajna, coś jak większe głośniki komputerowe za 30zł. Ogólnie dźwięk wydaje mi się sztuczny, mało żywy, przytłumiony. Moja stara wieża Sony na standardowych ustawieniach daje o wiele lepszy dźwięk, jest on taki rześki. Trzeba się przyzwyczaić.
    XTS pro – fajnie wzmacnia tony wysokie ( bass jest słąby przy tym ustawieniu ), podbudowuje to jakość dźwięku. Fajne ustawienie do muzyki poważnej.
    XDSS plus – teraz sprzęt daje poważnego kopa. Treble, bass, wzmacnia cały zakres tonów. Czuć już moc, bass potężny jak na taki sprzęt ( pokusił bym się o stwierdzenie, że nawet jest fajna głębia tego bassu). ALE niektóre utwory muzyczne ją niszczą, głośniki mimo robienia dużego chałasu nie wyrabiają na niektórych utworach muzycznych, zaczynają przysłowiowo pierdzieć i charczeć już przy ok 60% głośności maksymalnej – nie przesadzam z ustawieniami dźwięku, kiedyś za młodu zerwałem głośniki więc wiem, że „podkręcanie” to ryzykowna zabawa ;), więc korzystam tylko i wyłącznie z ustawień producenta. Słychać, że nie dają sobie rady, jest to dla mnie ogromny minus. Oczywiście możemy wyłączyć XDSS ale wtedy totalnie tracimy jakość brzmienia. W moim egzemplarzu charczenia i pierdzenie na prawym głośniku jest już słyszalne przy niespełna połowie zakresu głośności (czeka mnie reklamacja). Znów odniosę się do mojego starego sprzętu Sony. Różnica w jakości dźwięku, możliwości ustawień EQ i wykonania kolumn jest z dużą przewagą Sony ( pomimo wieku! ). Używam LG praktycznie cały czas na ustawieniu XDSS plus, Sony część tego efektu dźwiękowego, tej jakości miało już w standardzie (bez grzebania w EQ i włączaniu dodatkowych funkcji).
    Rzeczy, których mi brakuje:
    - cyfrowy dźwięk przestrzenny
    - możliwość wzmocnienia bassów dla każdego ustawienia EQ ( nie ustawisz w LG własnego EQ i nie włączysz XDSS, to albo to)
    - dźwięk mógłby być bardziej naturlany
    - wydaje mi się, że kolumny Sony miały lekko słabszy bass, lecz były o niebo lepiej zaprojektowane. Były bardzo elastyczne, naprawdę trzeba było coś sknocić żeby zaczęły charczeć / pierdzieć.
    Nie jest źle, lecz rewelacji nie ma. Dynamika dobra, ale jak napisalem powyżej głośniki są mało elastyczne dla tonów niskich. Jeśli włączymy muzykę na XDSS zbyt głośno to niestety pierdzące głośniki zepsują nam przyjemność słuchania. Plusem jest ich waga i gumowe podstawki ( wiem, to standard ale nie każdy producent o tym pomyślał), przynajmniej nie jeżdżą po szafce.
    Oceniam na 4/10

Podsumowanie
    Dobra, elegancka, nieduża wieża. Osobiście, jakość dźwięku średnia. Funkcjonalność dobra, ale parę rzeczy aż woła o poprawienie. Kurzy się okropnie, ale to już szczegół. Za 580zł, które za nią zapłaciłem nie mogę wymagać sprzętu audiofilskiego rzędu paru tysięcy złotych ( generalnie tyle należało by zapłacić za dobrej jakości porządne audio). Aktualna cena do jakości jest dobra, co powinno zachęcać do zakupu, i wygląd – wyśmienity. Jednak jeśli masz parę setek więcej albo nie pali Ci się z zakupem to szczerze poszukał bym sprzętu droższego, producenta, który sprzętem audio zajmuje się od dawna i niekoniecznie wygląda tak dobrze jak LG.
    Całokształt na 6.5/10

Ta opinia posiada 1 komentarz
  8. asks72

Więżę tę posiadam od ponad pół roku. Dźwięk jest czysty. Panel dotykowy jest czuły (niektórych rozwiązanie z takim panelem odstrasza). Ogólnie sprzęt jest bardzo ładny. Nie ma problemów jeżeli chodzi o podłączanie urządzeń przenośnych - zawsze je wykrywa. Minusem jest tylko to, że gdy cicho słuchamy muzyki słychać szum wentylatora oraz wybitna zdolność osiadania kurzu na kolumnach i samej wieży ;-). Polecam!!!

Zalety
    • atrakcyjny design, czysty dźwięk
  9. cokupic_anonymouse

Wieża bardzo ładnie wygląda wzbogacona o panel dotykowy nie zawsze praktyczny. Czysty ładny bas i sopran ale do pomieszczenia powyżej 10 m kw. Plus za korektor (możliwośc własnych ustawien , podbicie xdds i xts pro ) Za ta kase nic lepszego nie znajdziesz :P

Zalety
    • atrakcyjny design, czysty dźwięk, solidność
    Wady
    • skomplikowana obsługa
  10. RTV-lux-AGD

Zdecydowanie polecam tę wieże, ponieważ producent bardzo postarał się podczas jej projektowania. Największym plusem można określić precyzyjne pokrętła oraz dobry bas, który jest wytwarzany przez dwa głośniki o dużej mocy. Cena jak dla mnie jest atrakcyjna, dlatego też w 100 % polecam.

Zalety
    • pełna funkcjonalność