Karcher Se 4001 1.081-130.0

Odkurzacze: Bezworkowe, moc: 1400 W, głośność od 71 do 75 dB. Nie posiada filtru HEPA .
Cena:
715,00 Kup teraz Program Ochrony Kupujących Program Ochrony Kupujących
Sklep:

Karcher Se 4001 1.081-130.0 - Opinie

moc

1. Andrzej

Jestem użytkownikiem tego odkurzacza od kliku tygodni i po takim czasie mogę polecić ten produkt każdemu, kto planuje używać go jedynie do prania dywanów, które jak wiadomo wykonuje się raz na jakiś czas. Efekt prania jest rewelacyjny, bez większego wysiłku uzyskamy czysty dywan czy wykładzinę. Prosta obsługa, ładny desing ( jak dla mnie ) no i cena 629 zł za markowy sprzęt to ostatnia zaleta, która tu wymienię. A teraz wady: Odkurzacz jest przede wszystkim BARDZO GŁOŚNY , aby nie wkurzyć sąsiadów lepiej włączyć go przy zamkniętych oknach :-) Jest duży i ciężki, więc jeśli ktoś ma piętrowy dom to jest co nosić. Pojemnik na czystą wodę miał być przezroczysty a nie jest, więc trzeba się domyślać czy jest w nim jeszcze woda, tak samo brak sygnalizacji, że woda własnie się skończyła i może się okazać, że pierzemy dywan na sucho. Do codziennego odkurzania na sucho zdecydowanie nie polecam - hałas, waga i duże gabaryty zniechęcą każdego do częstej pracy z tym sprzętem.

Zalety
    • cena adekwatna do produktu
    • ładny wygląd i solidne wykonanie
    • bardzo dobry efekt prania
    Wady
    • bardzo głośna praca
    • nie przezroczysty pojemnik na czysta wodę
    • brak sygnalizacji o braku czystej wody
  2. kgd-mk

Miesiąc temu kupiłam to cudo i sprawuje się bardzo dobrze. Świetnie pierze - bez żadnego problemu podłącza się wężyk, wyjmuje worek, napełnia zbiornik i można prać ! Dywan pozostaje prawie suchy. Odkurza tez rewelacyjnie i ma wielki worek. Jest co prawda duży, ale bardzo zwrotny i przy tych gabarytach nie jest wcale ciężki. Wszystkie końcówki mają zaczepy na zewnątrz odkurzacza tak, ze mamy je w zasięgu ręki i możemy w każdej chwili zmienić. Jedynym minusem jest brak automatycznego zwijania kabla i hałas.

Zalety
    • łatwość użycia, efektywność, lekkość, długość przewodu, dobre ssanie, prostota użycia, wydajność, łatwość obsługi
    Wady
    • głośność
  3. Darek

A jak powiem tak - myślałem, że jak zakupię Karcher Odkurzacz przemysł piorący SE 4001 to będę miał coś w miarę solidnego. A tu się okazuje, że od zakupu do pierwszej awarii nie minęło 7 miesięcy i rozleciało się łożysko.
    Serwis stwierdził, że urządzenie po prostu źle było eksploatowane - i nie czyszczony/suszony zbiornik z brudną wodą.
    A i stwierdzili, że trzeba wymienić cały silnik koszt ok. 350zł.
    Co się okazało - któregoś dnia nie miałem co robić i mówię rozbiorę ten stary silnik i zobaczę czy rzeczywiście nie ma możliwości wymiany łożysk - i się okazało, że się stety da. Symbol łożysk 608 Z.
    No i jak wcześniej pisałem, że będę miał coś w miarę solidnego to się rozczarowałem - łożyska China

Wady
    • Części made in China,
    • Serwis albo się nie zna - albo standardowo naciąga klienta.
    • Porażka
  4. jascha

Odkurzacz zakupiłem z myślą o zwykłym, codziennym domowym użytkowaniu. Na 100% nie sprawdzi się jako profesjonalne urządzenie czyszczące np. w myjniach samochodowych czy w profesjonalnym praniu dywanów u klienta z jednego powodu - zbiornik wody jest po prostu za mały i trzeba często dolewać czystą wodę i usuwać brudną. Do codziennego wyczyszczenia wykładziny czy też podłogi we własnym mieszkaniu z pewnością wystarczy, ale na większe sprzątanie w domu klienta z częstą wymianą wody już raczej nie. Oprócz tego jest strasznie głośny, sam natrysk wody OK, ale ssanie brzmi jak startujący odrzutowiec. Jednak sprzęt oceniam bardzo pozytywnie - świetnie czyści twarde podłogi ( kuchnia, przedpokój, łazienka ) - wystarczy sama ciepła woda i widać efekty a nie trzeba ganiać z mopem czy szmatą. Wykładziny również OK - od razu jest lepiej, widać gołym okiem jak nabierają kolorów - od razu inne powietrze w pokoju i znacznie mniej kurzu, a o to mi chodziło. Urządzenie stabilne, nie ma problemu z mobilnością. Brak zwijanego kabla, za to jest rączka do zawieszenia więc jakoś można sobie poradzić. Brakuje ssawki do normalnego odkurzania na sucho w zestawie, a producent każe sobie za nią sporo płacić. Ogólnie POLECAM - tym bardziej za taką cenę - do domowego użytkowania idealne urządzenia. Jeszcze słówko o zakupach w NEO24 - czytałem o problemach jakie wiele osób miało z tym sklepem i się trochę wystraszyłem bo było to już po złożeniu zamówienia. Tymczasem sprzęt odebrałem po trzech dniach ( miało być od 3 do 9 dni roboczych ), doskonały kontakt, błyskawiczne potwierdzenie zamówienia ( w sobotę! ). POLECAM!

Zalety
    • Stosunek jakości do ceny
    • Zadowalający efekt sprzątania
    Wady
    • Mała pojemność zbiornika na wodę
    • HAŁAS!
  5. Sebek :p

A ja jako nie-płatny uzytkownik powiem tak: do odkurzania na co dzień się nie nadaje ponieważ o wiele tańsze odkurzacze maja o wiele większa moc. Co prawda do prania dywanow nadaje się swietnie ponieważ ma bardzo dobrze zbudowana końcówce do prania. My go używamy jedynie gdy chcemy prac dywany i tapicerke(dokupilismy końcówkę do tapicerki ;p) no i do odkurzania(i prania) samochodu. No dobra... Slabe ssanie to pikus w porównaniu z halasem jaki wytwarza... Wyje tak głośno jakbyśmy stali tuż obok helikoptera. A po za tym to co... Ma duży worek, wytrzymałą obudowe, niestety plastikowe rury, ma blokadę zapelnienia zbiornika nie ma ssawkoszczotki(trzeba dokupić tak samo jak końcówkę do prania tapicerki) pojemny zbiornik(4l), ciężki(8kg) i dobrze pierze ;p
    pozdrawiam

Zalety
    • Jakość wykonania, wygląd, dobrze pierze, duży pojemnik na wodę(4l.), duże worki blokada zapelnienia zbiornika
    Wady
    • Wymienilem w opisie
  6. AKS OSZUST

Uwaga! Firma AKS która udaje najtańszą ofertę OSZUKUJE bo podaje cenę NETTO !!!!!

Zalety
    • AKS OSZUST
    Wady
    • AKS OSZUST
  7. uzytkownik_anonimowy

Ludzie nie kupujcie tego dziadostwa,mam to rok i więcej stało w serwisie niż to używalem.Przez rok dwa razy padła turbina mimo ze używałem środków opisanych w instrukcjii obsługi.Uprałem w sumie może z 10 dywanów.to jest poprostu syf!!! W instrukcji jest napisane ze może zebrac 4 litry brudnej wody ,a w rzeczywistości zbierze 0.5l i włącza się aqua stop i trzba wylac wodę.W serwisie powiedzieli ze muszę używać wyskopiennych środków ,co jest nie prawdą,bo testowalem też na czystej wodzie bez środków i bylo to samo.Serwis to nawet zostawie bez komentarz.Poprostu dziadostwo do kwadratu

Zalety
    • dobre ssanie, łatwość obsługi
    Wady
    • ciężki, głośność
  8. logan1300

Jest to urządzenie bardzo dobrze spisujące się w swoim zakresie działań do których zostało stworzone. Ten o to produkt jest bardzo popularny w samoobsługowych myjniach samochodowych, w których to sami możemy umyć własne auto. Bardzo mile jestem zadowolony z tego Karcher-a. Gorąco polecam.

Zalety
    • łatwość użycia, efektywność, dobre ssanie, prostota użycia, wydajność, łatwość obsługi
  9. uzytkownik_anonimowy

Sprzęt fatalny. Hałaśliwy i awaryjny. Przewraca się podczas jazdy , potrafi się wyłączyć turbina. Włąćznik elektryczny załączył się na stałe i nie chce go wyłączyć . Kółka wypadają z obudowy. Tak fatalnego produktu nie widziałem . Fatalny

Wady
    • hałaśliwy, kiepskie ssanie
  10. Adam

Odkurzacz zakupiłem tydzień temu przede wszystkim z myślą o wypraniu kompletu wypoczynkowego 3,2,1, który z uwagi na to, że często używała go moja trzyletnia wnuczka - no my osobiście też nie jesteśmy bez winy - był bardzo, ale to bardzo zapaskudzony. Kupiłem go z mieszanymi uczuciami - bo jak sprzęt za 800 złotych razem z przesyłką i dyszą do tapicerki ma mi to wyprać. No nic kupiłem. Sklep już oceniłem też bardzo dobrze, ale nie o tym rzecz. Najpierw spróbowałem wyprać meble z użyciem płynu karcher RM 519 - no wyprało, ale to jeszcze nie było to - jak wspomniałem duży stopień zabrudzenia mebli. Jadę do sklepu i kupiłem proszek RM 760 - no to był strzał w dziesiątkę. Cały syf zszedł i meble naprawdę są czyste.

Zalety
    • bardzo dobre odkurzanie, pranie, zwrotny, lekki, nie jest aż tak bardzo głośny. Ogólnie super sprzęt.
    Wady
    • Nie zauważyłem