Whirlpool AWO/D 4520/P - podsumowanie opinii

Chcę napisać opinię + bonus 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Uważam za zaletę

1. Ocena:
    1,00

Opinię napisał(a) cokupic_anonymouse

Cokupic.pl

Kupiłem powyższą pralkę i z początku wydawała się super fajna, aż do momentu kiedy to założyłem wypraną przez nią kurtkę z białą proszkowaną plamą (coś jak otarcie o ścianę) i co się okazało? Pralka kiepsko płucze a tą plamą to był proszek. Ten jej 6 zmysł to totalna katastrofa. Rozumiem w czasie prania wody nie potrzeba za wiele ale przy płukaniu to już totalna katastrofa. Posiada niepraktyczny program (nie jeden z resztą) codziennego prania 30min. a w tym płuczę tylko jeden raz, tak że widać mydlowiny na ubraniach po wyjęciu z pralki. Nastawiając płukanie, pralka non stop wiruję zamiast płukać co nie jest wskazane w przypadku delikatniejszych rzeczy. Tak czy siak czyli ten program czy inny, żona wyjmując koszulę musi je płukać ręcznie. A najśmieszniejszy jest program delikatnego prania, podczas którego bęben pralki delikatnie obróci się o 1/6obr. totalnie nie przydatny praktycznie, nawet łatwo puszczające plamy zostają. A na koniec najlepsze jest płukanie po tym programie, gdzie bęben też robi takie niby obroty. Jedno płukanko i pięknie spienione, nie wyprane ubranka można wyjmować. TOTALNA KLAPA! Ludzie którzy pisali oprogramowanie do powyższej pralki to chyba kosmici lub inne osobniki oderwane od rzeczywistości. Miałem starą pralkę TAMAT 500 i ta pralka to dopiero był sprzęt I klasa. Płukała i prała super a ten Whirlpool co niby taki oszczędny to jeden wielki kit marketingowy. Pikanterii dodaje instrukcja obsługi programów, jedna kartka pobieżnie wklepanych kilka wyrazów. Brakuje opisu ilości i cyklów prania.

Wady
    • długość czasu prania, ograniczona regulacja
    Ta opinia posiada 3 komentarze
  2. Ocena:
    5,00

Opinię napisał(a) Justyna

Ceneo

Zakupiłam tą pralkę w sklepie internetowym mix-media i jestem bardzo zadowolona z jego obsługi. Przez ostatnie 13 lat użytkowałam pralkę tej samej marki i byłam bardzo zadowolona. Programy pralki są bardzo trafione. Odwirowywanie znakomite - pranie wyjmuje niemalże suche. Jest bardzo intuicyjna (6 zmysł) i naprawdę NIE JEST głośna tak jak sądzą niektórzy. Obsługa jest prosta, poradzi sobie z nią każdy.

Zalety
    • 1. odwirowywanie - pranie niemalże suche.
    • 2. duża pojemność.
    • 3. Wysoka klasa energetyczna.
    Wady
    • brak
  3. Ocena:
    5,00

Opinię napisał(a) Magda

Ceneo

Mam pralkę 5 miesięcy, kupiłam po zasięgnięciu opinii na ceneo.pl i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Wcześniej miałam Candy i było tragicznie: pralka skakała po całej łazience, ciekła, a pod koniec żywota paliła/topiła ciuchy. Pranie miałam całe ażurowe w "gustowne" dziury. Ta pralka super dopiera, naprawdę widzę różnicę. Mogę dobrać sobie odpowiedni program, w zależności od tkaniny i intensywności zabrudzenia. Jest bardzo prosta w obsłudze. Nie wiem dlaczego pojawiaja się opinie, ze pralka za słabo płucze. Ja używam mało proszku (ok.80 ml)i pranie jest dobrze wypłukane i pachnące! Co do głośności, rzeczywiście podczas wirowania słychać gwizd, ale w porównaniu z poprzednią pralką to jest zaledwie delikatne brzęczenie muchy;)Polecam, polecam, polecam:)

Zalety
    • - łatwa w obsłudze - stosunkowo cicha - ekonomiczna - duża pojemność
    Wady
    • brak
  4. Ocena:

Opinię napisał(a) janos99

Ceneo

Bardzo fajna pralka. Zgrabna, z przyjemnym wyglądem, w rozsądnej cenie. Bardzo dużo różnych programów. Świetne programy prania szybkiego i codziennego. Dość krótkie, energo/wodo oszczędne, idealnie sprawdzają się do rzeczy średnio zabrudzonych. Intuicyjna obsługa, świetna sprawa z timerem liczacym czas do końca pracy. nie używam pralki zbyt długo, ale jeszcze nie zdarzyło się by cos było niedopłukane.. Pralka jest dość głośna, tak więc tylko do uzytku w pomieszczeniu zamkniętym. Ale nie ma mowy by latała po łazience. Przy dobrym wypoziomowaniu stoi stabilnie w miejscu.

Zalety
    • - rozsądny stosunek ceny do jakości - fajne programy - timer pozostałego czasu pracy
    Wady
    • - dość głosna
  5. Ocena:

Opinię napisał(a) Justyś

Ceneo

Dla mnie, to ona w ogóle głośno nie chodzi. Nie wiem, od czego to zależy, że inni narzekają?!
    Mam ją już prawie rok i piorę dwa razy w tygodniu. Warta polecenia!

Zalety
    • Same zalety :-)
    Wady
    • Brak
  6. Ocena:

Opinię napisał(a) janek

Ceneo

Miałem wczesniej polara ale tych modeli nie da sie porównać. i ze względu na cene i jakość wykonania, niezawosdność i jakość prania. Wszystko na korzyść 4520p

Zalety
    • -dobrze pierze
    • -swist podczas wirowania - powinno to być w wadach ale mi sie on bardzo podoba czuje sie wtedy jak w startującym odrzutowcu :p
    Wady
    • - nie jest za darmo
  7. Ocena:

Opinię napisał(a) Basia

Ceneo

Nie dostałam instrukcji obsługi do tej pralki (ściągnięto w końcu z internetu, ale dla innego modelu). Nie znam więc jej możliwości. Skoro mimo to potrafię ją uruchomić, a ciuchy są wyprane, to naprawdę jest prosta w obsłudze. Jednak głośność jest powalająca. Mam momentami wrażenie, że jak odrzutowiec pralka odleci przy wirowaniu. Niestety stoi w otwartej kuchni i hałas naprawdę przeszkadza.

Zalety
    • Łatwa w obsłudze nawet "na czuja". Przyjemna dla oka.
    Wady
    • Jedna ale zasadnicza. Hałas zmusza do planowania prania (wizyty gości, odrabianie lekcji, odpoczynek w tym czasie - na krótko - co prawda)odpadają.
  8. Ocena:
    1,00

Opinię napisał(a) niezadowolony

Witam.
    Ja miałem pralkę Polar PWA 1051/P i chodziła tylko 1,5 roku. Na początku okazało się że Polar to nie Polar tylko obudowa jest polarowska, a wnętrze Whirpoola. Potem notorycznie zacinał się programator, a do tego na koniec działalności wylała z siebie na podłogę wodę i luz. Serwisant znalazł w zbiorniku pod bębnem blachę o długości 20 cm i szerokości 1 cm z dwoma nitami na końcu i jakimiś numerami na niej i stwierdził że sam sobie ją tam włożyłem. Chyba myśleli, że jestem tak debilny że uszkadzam sobie pralkę i zostawiam dowód. Reklamacji nie uwzględniono, gdyż było to ciało obce, a z serwisem w Łodzi i gwarantem w W-wie nie szło się dogadać. Po tych przejściach obiecałem im że każdemu odradzę zakup ich produktów co niniejszym czynię. Życzę Wam abyście decydując się na zakup tego produktu dobrze przemyśleli sprawę.

Zalety
    • brak
    Ta opinia posiada 5 komentarzy
  9. Ocena:
    2,00

Opinię napisał(a) jakub,jakub

Ceneo

3 lata poszło łożysko na bębnie, bęben nie do rozkręcenia cały zestaw piorący 600 zł, byłem przerażony jak fachowiec otworzył pralke wszystko prawie z plastiku. Ale ponoć każdy producent teraz tak produkuje więc whirpool to żadna marka.

10. Ocena:
    2,00

Opinię napisał(a) uzytkownik_anonimowy

Cokupic.pl

Z zachwytami nad pralką Whirlpool proponuję zaczekać aż minie termin gwarancji. Pralkę mam niecałe 3 lata. W okresie gwarancji pracowała bez zarzutu. Schody zaczęły się po dwóch latach używania: zaczęła zdecydowanie głośniej pracować (wirowanie przypominało włączenie kosiarki do trawy w zamkniętym pomieszczeniu), a spod pralki wyciekał zielony płyn (prawdopodobnie smar ze środka). Mechanik stwierdził uszkodzenie łożysk, a że pralka ma "nowoczesną", nierozbieralną konstrukcję bębna, to łożysk jako takich wymienić nie można (nie ma do nich dostępu). Można ewentualnie wymienić bęben z osprzętem - koszt około 700 zł. Firmie Whirlpool dziękuję za współpracę. Jeśli mam co trzy lata kupować pralkę - wolę kupić tanią - jak nie będzie się jej opłacało naprawiać, tak jak "inteligentnego" Whirlpool'a, mniej szkoda będzie wyrzucić.

Zalety
    • pojemność
    Wady
    • awaryjność