Whirlpool AWO/D 4520/P

Pralka klasy energetycznej A+, ładowanie Od frontu, klasa wirowania B 1200 obr./min., ładowność 6 kg
3,32 / 5 56 głosów 52 opinie

Aktualnie brak ofert tego produktu. Zobacz inne produkty z kategorii Pralki

Whirlpool AWO/D 4520/P - podsumowanie opinii

Chcę napisać opinię + bonus 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Uważam za zaletę
zużycie energii
0 uważa za wadę

Whirlpool AWO/D 4520/P - Opinie

1. cokupic_anonymouse

Kupiłem powyższą pralkę i z początku wydawała się super fajna, aż do momentu kiedy to założyłem wypraną przez nią kurtkę z białą proszkowaną plamą (coś jak otarcie o ścianę) i co się okazało? Pralka kiepsko płucze a tą plamą to był proszek. Ten jej 6 zmysł to totalna katastrofa. Rozumiem w czasie prania wody nie potrzeba za wiele ale przy płukaniu to już totalna katastrofa. Posiada niepraktyczny program (nie jeden z resztą) codziennego prania 30min. a w tym płuczę tylko jeden raz, tak że widać mydlowiny na ubraniach po wyjęciu z pralki. Nastawiając płukanie, pralka non stop wiruję zamiast płukać co nie jest wskazane w przypadku delikatniejszych rzeczy. Tak czy siak czyli ten program czy inny, żona wyjmując koszulę musi je płukać ręcznie. A najśmieszniejszy jest program delikatnego prania, podczas którego bęben pralki delikatnie obróci się o 1/6obr. totalnie nie przydatny praktycznie, nawet łatwo puszczające plamy zostają. A na koniec najlepsze jest płukanie po tym programie, gdzie bęben też robi takie niby obroty. Jedno płukanko i pięknie spienione, nie wyprane ubranka można wyjmować. TOTALNA KLAPA! Ludzie którzy pisali oprogramowanie do powyższej pralki to chyba kosmici lub inne osobniki oderwane od rzeczywistości. Miałem starą pralkę TAMAT 500 i ta pralka to dopiero był sprzęt I klasa. Płukała i prała super a ten Whirlpool co niby taki oszczędny to jeden wielki kit marketingowy. Pikanterii dodaje instrukcja obsługi programów, jedna kartka pobieżnie wklepanych kilka wyrazów. Brakuje opisu ilości i cyklów prania.

Wady
    • długość czasu prania, ograniczona regulacja
    Ta opinia posiada 3 komentarze
  2. Justyna

Zakupiłam tą pralkę w sklepie internetowym mix-media i jestem bardzo zadowolona z jego obsługi. Przez ostatnie 13 lat użytkowałam pralkę tej samej marki i byłam bardzo zadowolona. Programy pralki są bardzo trafione. Odwirowywanie znakomite - pranie wyjmuje niemalże suche. Jest bardzo intuicyjna (6 zmysł) i naprawdę NIE JEST głośna tak jak sądzą niektórzy. Obsługa jest prosta, poradzi sobie z nią każdy.

Zalety
    • 1. odwirowywanie - pranie niemalże suche.
    • 2. duża pojemność.
    • 3. Wysoka klasa energetyczna.
    Wady
    • brak
  3. Magda

Mam pralkę 5 miesięcy, kupiłam po zasięgnięciu opinii na ceneo.pl i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Wcześniej miałam Candy i było tragicznie: pralka skakała po całej łazience, ciekła, a pod koniec żywota paliła/topiła ciuchy. Pranie miałam całe ażurowe w "gustowne" dziury. Ta pralka super dopiera, naprawdę widzę różnicę. Mogę dobrać sobie odpowiedni program, w zależności od tkaniny i intensywności zabrudzenia. Jest bardzo prosta w obsłudze. Nie wiem dlaczego pojawiaja się opinie, ze pralka za słabo płucze. Ja używam mało proszku (ok.80 ml)i pranie jest dobrze wypłukane i pachnące! Co do głośności, rzeczywiście podczas wirowania słychać gwizd, ale w porównaniu z poprzednią pralką to jest zaledwie delikatne brzęczenie muchy;)Polecam, polecam, polecam:)

Zalety
    • - łatwa w obsłudze - stosunkowo cicha - ekonomiczna - duża pojemność
    Wady
    • brak
    Ta opinia posiada 1 komentarz
  4. janos99

Bardzo fajna pralka. Zgrabna, z przyjemnym wyglądem, w rozsądnej cenie. Bardzo dużo różnych programów. Świetne programy prania szybkiego i codziennego. Dość krótkie, energo/wodo oszczędne, idealnie sprawdzają się do rzeczy średnio zabrudzonych. Intuicyjna obsługa, świetna sprawa z timerem liczacym czas do końca pracy. nie używam pralki zbyt długo, ale jeszcze nie zdarzyło się by cos było niedopłukane.. Pralka jest dość głośna, tak więc tylko do uzytku w pomieszczeniu zamkniętym. Ale nie ma mowy by latała po łazience. Przy dobrym wypoziomowaniu stoi stabilnie w miejscu.

Zalety
    • - rozsądny stosunek ceny do jakości - fajne programy - timer pozostałego czasu pracy
    Wady
    • - dość głosna
    Ta opinia posiada 1 komentarz
  5. Justyś

Dla mnie, to ona w ogóle głośno nie chodzi. Nie wiem, od czego to zależy, że inni narzekają?!
    Mam ją już prawie rok i piorę dwa razy w tygodniu. Warta polecenia!

Zalety
    • Same zalety :-)
    Wady
    • Brak
  6. uzytkownik_anonimowy

Z zachwytami nad pralką Whirlpool proponuję zaczekać aż minie termin gwarancji. Pralkę mam niecałe 3 lata. W okresie gwarancji pracowała bez zarzutu. Schody zaczęły się po dwóch latach używania: zaczęła zdecydowanie głośniej pracować (wirowanie przypominało włączenie kosiarki do trawy w zamkniętym pomieszczeniu), a spod pralki wyciekał zielony płyn (prawdopodobnie smar ze środka). Mechanik stwierdził uszkodzenie łożysk, a że pralka ma "nowoczesną", nierozbieralną konstrukcję bębna, to łożysk jako takich wymienić nie można (nie ma do nich dostępu). Można ewentualnie wymienić bęben z osprzętem - koszt około 700 zł. Firmie Whirlpool dziękuję za współpracę. Jeśli mam co trzy lata kupować pralkę - wolę kupić tanią - jak nie będzie się jej opłacało naprawiać, tak jak "inteligentnego" Whirlpool'a, mniej szkoda będzie wyrzucić.

Zalety
    • pojemność
    Wady
    • awaryjność
  7. zawiedzina

Markę Whirlpool znam i ceniłam do tej pory. Rok temu zepsuła mi się pralka więc musiałam kupić nową.Przy zakupie sugerowałam się opiniami innych użytkowników pralek whirlpool.Padło na model AWO/D4520/P ponieważ zebrała najwięcej pozytywnych opinii.Moja radość trwała trzy miesiące ,pralka zaczęła głośno prać i jeszcze głośniej wirować.Zgłosiłam do serwisu 9(wymieniono układ piorący) .Przez blisko rok było ok ,ostatnio jednak sytuacja się powtórzyła.Pralka głośno pierze o wirowaniu nie wspomnę .Zastanawiam się czy firma whirlpool daje tylko rok na to aby wymienione części pracowały jak należy?Zgłosiłam do serwisu ,zobaczymy co tym razem się zepsuło?,czy co roku będę wymieniać układ
    piorący?.Jestem bardzo rozczarowana.........

w

8. Mateusz

W 100% odradzam kupno tej pralki. Kupiłem 1,5 roku temu i wysiadły mi łożyska gwarancje miałem ale zgubiłem paragon i nie dało rady jej oddać na gwarancje. A żeby wymienić łożyska należy rozkręcić bęben co jest w tej pralce nie możliwe ponieważ bęben jest zgrzewany na stałe, a kupno całego tego elementu wynosiło 700 zł. A więc nie opłacało się jej naprawiać w ten sposób. Musiałem rozciąć bęben szlifierką wymienić łożyska i dać fachowcowi do zgrzania (zespawania) bęben. Nie wiem jak długo mi pochodzi ale narazie jest w porządku. Za zespawanie i łożyska zapłaciłem ok 200 zł.. ODRADZAM KUPNA !!!!!

Zalety
    • Brak...
    Wady
    • Słabo wykonana
  9. Dorota

Kupiłam bo ładna,cena przystępna,obroty 1200.Niestety szybko zaczęła się tłuc przy wirowaniu.Zgłosiłam na reklamację.Wymienili cały zespół piorący,jednak nie pomogło to na długo.Sytuacja powtórzyła się 3 razy.Za czwartym razem zaproponowali wymianę na nowy sprzęt wolny od wad z 2 letnią gwarancją.Tą miałam tylko 3 lata.Zobaczymy ile teraz ta nowa wytrzyma.Odradzam

10. katka

Niestety opinia negatywna, po 6 latach użytkowania padł programator i pralkę muszę wymienić na nową (naprawa jest zbyt droga - ok. 550 zł). Ogólnie zaczęła się psuć po gwarancji (bęben się obluzował i strasznie hałasowała). Miałam nadzieję na dłużsżą żywotność pralki.

Zalety
    • dobrze pierze, ciekawe programy
    Wady
    • głośna, awaryjna