Samsung Galaxy S IV (S4) Mini GT-i9195 8GB czarny

Kup teraz za 938,98 + bonus 187 CeneoPunktów Korzystając z koszyka Ceneo podczas zakupu tego produktu za każde wydane 5pln na ten produkt otrzymasz od Ceneo 1 CeneoPunkt (max 200 CeneoPunktów). Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe. Chcesz wiedzieć więcej?
Zajrzyj tutaj

• Czarny
  • Czerwony
  • Fioletowy

Samsung Galaxy S IV (S4) Mini GT-i9195 8GB czarny - podsumowanie opinii

Chcę napisać opinię + bonus 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Uważam za zaletę

w sklepie
    Agito Sp. z o.o.

Opinię napisał(a) mmm

Ceneo

Opinia pochodzi z produktu podobnego: Samsung Galaxy S IV (S4) Mini GT-i9195 8GB biały

Super tele

2. Ocena:
    w sklepie
    Juka.pl

Opinię napisał(a) Marcin

Różni się atrybutem Kolor: Biały

Bardzo dobry telefon z rodziny Samsung polecam

3. Ocena:

Opinię napisał(a) a

4. Ocena:

Opinię napisał(a) Piotr

poręczny, łatwy w obsłudze

5. Ocena:

Opinię napisał(a) Adam Baranowski

Ceneo

Tylna klapka w wersja Black Edition mocno rozczarowuje swoim udawaniem skóry. Przy takiej cenie telefonu, zastosowana imitacja skóry powinna być dużo lepszej jakości a nawet zastosowanie takiego kawałeczka skóry naturalnej nie powinno mieć większego wpływu na koszt telefonu.

6. Ocena:

Opinię napisał(a) Michał

Super !

Samsung Galaxy S IV (S4) Mini GT-i9195 8GB czarny - Opinie

1. Ocena:

Opinię napisał(a) Marc09

Ceneo

Wybór S4 mini przypomniał mi o powiedzeniu "nigdy nie mów nigdy"; byłem przeciwny telefonom Samsunga odkąd pamiętam przede wszystkim za tandetę jaką serwowali i marketing "dużo i tanio"; przyznać jednak trzeba że z telefonu na telefon robili kroki milowe i tak zdobyli moje zaufanie. Jako posiadacz Nokii E52 długo nie mogłem znaleźć następcy w postaci smartfona a to ze względu na wagę i rozmiary = urządzenie które waży 150gr i więcej nie może być mobilne! Drugą sprawą była bateria, tutaj częściowo problem został..

..W S4 mini wyróżnić trzeba wymiary i wagę (waży tylko 107gr) i tutaj podkreślić muszę że nie ma konkurencji (nawet "Król" 5S jest troszkę cięższy 112gr) reszta daleko w tyle, a tu każdy gram się liczy.., Bateria taka sobie; przy moich ustawieniach - wyświetlacz ustawiony na oszczędzanie energii - użytkowanie normalne tj. rozmowy, sieć, muzyka = dwa dni, intensywne = jeden dzień;
    Telefon jest bardzo konfigurowalny, właściwie możemy spersonalizować każdą funkcję, do tego dość intuicyjny w obsłudze i jak na razie stabilny systemowo. Jakość dźwięku rozmów bardzo dobra. Również jakość odtwarzanej muzyki zaskoczyła mnie pozytywnie ale dopiero po uruchomieniu opcji "Adapt Sound" - cóż nie jest to może audiofil ale naprawdę nie można narzekać; gra nawet akceptowalnie ze słuchawkami dołączonymi do telefonu choć z AKG 314p dużo lepiej.. Jeżeli jesteśmy przy muzyce - uwaga, uwaga - odtwarza pliki w formacie FLAC!.., co nie często się zdarza w telefonach, no ale to jest Samsung, akurat tutaj marketing na plus.
    Aparat można sobie darować, zaletą jest to że jest; jakość zdjęć przeciętna; na plus ostrość; lepsze niż zdjęcia kręci filmy.
    Samsung jest dość solidnie wykonany, choć plastik tutaj górą.

Podsumowując: telefon wart swojej obecnej ceny; na plus gabaryty, waga, procesor, dźwięk, mnogość ustawień i personalizacji urządzenia.. Minusem z pewnością bateria..
    Nie bardzo widziałem sens dopłaty do iPhone 5s który tylko troszkę jest lepszy S4mini - a to troszkę to jeszcze 1300zł trzeba dołożyć.

Zalety
  2. Ocena:
    4,00

Opinię napisał(a) Marian

Ceneo

Telefon używany kilka dni, więc nie wszystko sprawdzaliśmy. Ogólnie wszystko działa. Jest to nieco uboższa wersja S4, ale i cena znacznie niższa, a na prawdę, poza trochę słabszym aparatem do zdjęć, to pozostałe funkcje, te które sprawdzaliśmy, a jest tego trochę, działają bez zarzutu. Zaskoczeniem było, że telefon miał simlocka orange, ale po jednym telefonie do sklepu, otrzymaliśmy kod odblokowujacy i już jest ok.

Ta opinia posiada 1 komentarz
  3. Ocena:

Opinię napisał(a) Rentonix

Ceneo

Użytkowany pół roku. Bateria to bardzo mocna strona telefonu, przy ostrym użyciu z full synchronizacją, grami, youtube, muzyce, ciągłemu dzwonieniu do 1,5 dnia. Jeśli bez grania z transmisją i synchro i wyzej wymienionymi nawet do 3 dni (kilkanaście razy 4 pełne dni). Bardzo szybki, zero zwieszek, lagów. Telefon udało mi się dopiero zamulić 30 mb zdjęciami, ale tylko na moment. Oprócz wspaniałej baterii i przyspieszeniu sprzętowemu na uwagę zasługuje doskonały wyświetlacz, dobry zasięg GSM oraz w miarę nowa wersja androida (w oczekiwaniu na Kitkat). Brak diody został zastąpiony aplikacją ILED (super sprawa). W związku z tym, że miałem wątpliwości do wytrzymałości tylnej klapki, zakupiłem dodatkowo CASE-MATE TOUGH (3 częściowy pokrowiec - silikon, twardy tył i folia) - polecam jako super rozwiązanie, kilka ostrych upadków bez żadnych konsekwencji i ryski (w tym upadek z rowera).
    Z telefonu jestem w pełni zadowolony. Oczywiście sprzętowo ustępuje SGS4 i SGS5, ale jeszcze nie musiałem się przez niego denerwować - pełna satysfakcja. Gorąco polecam zakup.

4. Ocena:
    3,50

Opinię napisał użytkownik anonimowy

Ceneo

Telefon użytkuję od tygodnia, więc opinia może być niedokładna.
    Na plus zdecydowanie rozmiar urządzenia. Bez problemów można go obsługiwać jedną ręką, gabarytowo bardzo poręczny. Co do baterii w zależności od intensywności użytkowania bateria trzyma 1-2/2,5 dnia w zależności od intensywności użytkowania (z reguły używam do słuchania muzyki mp3/radio, kilka razy sprawdzę pocztę, poczytam coś w internecie, chwila grania w autobusie dla zabicia czasu). Rewelacyjne kąty widzenia i czytelność w słoneczne dni, chociaż zauważyłem, że czujnik światła momentami potrafi być kapryśny, ale jest to chwilowe. Dotyk działa rewelacyjnie, czasami wyłapuje nawet kontakt z paznokciem, co jest plusem i czasami minusem, bo mając ustawioną opcję "przeciągnięcia" w celu odblokowania ekranu, zdarzyło się, że wyjmując telefon z kieszeni i niefortunnie naciskając klawisz blokady, albo "home", a następnie dotykając ekranu po spojrzeniu w ekran okazywało się, że uruchomiłem jakąś aplikacje, ale to kwestia wprawy.
    Na pochwałę zasługują słuchawki w zestawie - naprawdę dźwięk jest rewelacyjny.
    Technologia NFC też super rozwiązanie, telefon może służyć za uniwersalny pilot do dekodera jak i telewizora. Sam wygląd telefonu osobiście bardzo mi przypadł do gustu.

Nakładka systemowa ok, nie zauważyłem żadnych psikusów jak do tej pory, chociaż wydaje mi się mało intuicyjna ( w porównaniu do sony i motoroli moto g [gdzie de facto jest czysty android]). W ustawieniach moim zdaniem za dużo zakładek.

Aparat foto (chyba) w porządku (jeszcze nie miałem okazji przeglądać zdjęć ani filmów na ekranie komputera), a lampa doświetlająca wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Co do samej płynności w działaniu nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko bardzo gładko i przyjemnie :-)
    Bardzo dobra jakość rozmów, dźwięk czysty i bez szumów.

Teraz czas na minusy.
    Plastikowa i giętka klapka z tyłu (od razu zakupiłem "plecki")
    Palcujący się ekran,
    Głośnik multimedialny mógłby być bardziej donośny.
    Brak diody powiadomień (trochę dziwne przy telefonie za te pieniądze - osobiście uważam, że można by to zrekompensować np., migającymi "przyciskami" u dołu).
    Odtwarzacz muzyki jest dobry, ale jednak Walkman od Sony wg mnie lepszy.
    Technologia "smart stay" bardziej chwyt marketingowy, bo działa różnie.
    Cena, Cena, Cena.

Podsumowując z telefonu jestem, jak do tej pory, zadowolony, ma wg mnie pewne mankamenty, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia, bo to mój pierwszy samsungowy smartphone i jeszcze się trochę oswajam ;-) nie łapie "zadyszki", co najważniejsze dla mnie jakość rozmów jest bardzo dobra i rozmiary ma akurat. A jak ktoś napisze, że łatwo zarysować czy stłuc szybkę - cóż, uroki smarphone'ów, czasy nokii 3210 mamy za sobą (chociaż fakt, że śliski, błyszczący plastik nie sprzyja w tej kwestii ;-) ).

Zalety
    • rozmiar
    • samoled
    Wady
    • brak diody powiadomień