Kiano Elegance 8 By Zanetti 3G - podsumowanie opinii

Chcę napisać opinię + bonus 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Uważam za zaletę
czas pracy na baterii
15 uważa za wadę

Kiano Elegance 8 By Zanetti 3G - Opinie potwierdzone zakupem

1. Tom

Za te pieniądze rewelacja. Brak konkurencji na rynku.

• wyświetlacz 7
    • 9
  2. Przemek

Za takie pieniądze dobry wybór polecam

Kiano Elegance 8 By Zanetti 3G - Opinie

1. Michaldwadwa

Po 3 tygodniach użytkowania tego tabletu, postanowiłem napisać opinię dla ludzi, którzy rozważają ten tablet. Mi brakowało normalnych opinii, albo zachwyt, albo hejt.

Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu tabletu było bardzo, bardzo pozytywne. Kupiłem tablet za 500 zł, który się nie rozpadł w rękach! A tak poważnie to obudowa tabletu pierwsza klasa, jakby któryś z poważnych producentów wydał swój tablet w tej obudowie, nie było by płaczu że tandeta (jakby to zrobił Samsung to byłby zachwyt, że wreszcie porządna obudowa ).

Ekran super, oczywiście kąty widzenia mega, ale chyba się nie da w tej technologii zrobić słabych.

Następnie sprawdziłem czy działa aero2 (pełno osób narzeka na kiano, że źle działa aero2), po może 2 minutach załapało i śmiga pięknie. Często używam, jedyny problem to jak przełączam z trybu samolotowego (bo po co ma mi zżerać baterię, jak nie trzeba), lub wyłączam wifi, to czasem nie chce załapać internet z aero, mimo że max zasiegu jest. Włączenie ponowne samolotowego i wyłączenie najczęściej pomaga.

Wifi i gps? Wifi jeszcze jako tako daje radę i jeśli się nie jest na końcówce zasięgu w "normalnym urządzeniu" to jest ok i można korzystać dobrze. Zasięga anteny oceniłbym na poniżej przeciętnej, ale bez tragedii. GPS znacznie gorzej. Można złapać zasięg, ale do tego trzeba dużej dużej cierpliwości, z 5 minut nie poruszając się to chyba minimum w idealnych warunkach.

Moim testem wydajności w grach było odpalenie tylko vice city. Działa na niższych ustawieniach graficznych. Bądźmy poważni, 500zł za tablet i vice city działa, nie oczekujmy więcej.

Bateria zadowalająca, nie potrafię ocenić ilości godzin działania na ekranie, w uśpieniu itp, ponieważ albo tablet jest wyłączony, albo jak się bawię to dużo rzeczy włączam i zużycie baterii nie jest proporcjonalne do zwykłego, normalnego użytkowania.

Wydajność w normalnym użytkowaniu? Nie widzę potrzeby mieć większej.

Podsumowując pierwsze parę dni, to byłem dosłownie wniebowzięty tym urządzeniem! No ale niestety, musiały się znaleźć wady w moim egzemplarzu:

Bateria potrafi działa normalnie, aż tu nagle znika mi z 20-30% baterii. Powód? Nie znam. Wyłączyłem (nie uśpiłem) tablet mając 40%, włączam po 4 godzinach i jest 15%. Innego razu miałem tak że coś się bawię i w 30 sekund bateria znów z poziomu poniżej 40% zjeżdża mi o jakieś 20%. Napisałem do serwisu, odpisali żebym przywrócił do ustawień faabrycznych, na razie tego nie zrobiłem, za bardzo spersonalizowałem go pod siebie i nie chce mi się znów tego robić (liczę też że wyjdzie android 4.4 na niego i wtedy będzie reset). Jeśli się nasili to, to wtedy spróbuję. Na tą chwilę wystąpiło to z 4 razy.

Ekran, który wydawał się super, przestał taki być. Chodzi o dotyk, na skrajach bocznych dziwnie reaguje. Czasem nie reaguje, a czasem minimalnie przekłamuje. Zaznaczę, że jest to skraj ekranu, jakieś 5mm do 1cm z obu stron.

Jakbym kupił urządzenie z takimi wadami "normalnego" producenta, to bym odesłał na gwarancję, ale niestety naczytałem się opinii na temat serwisu Kiano, nawet w przypadku tego niby lepszego już serwisu i na tą chwilę postanowiłem nie odsyłać, nie ryzykować. Wada baterii możliwe, że się wyeliminuje przez ten reset, a ekran do przebolenia.

Ostatnią wadą jest dla mnie goły android, którego zresztą dostajemy też w urządzeniach o wiele droższych jak seria nexusa, ale nie spodziewałem się że jest aż tak goły. Marzy mi się Cyanogenmod na mojego "chińczyka".. No ale wgranie apex launchera troszeczkę poprawia humor, a wcale nie zamula komórki.

Podsumowując, kupiłem tablet za 500zł nastawiając się na kicz, dostałem bardzo ciekawe urządzenie z wadami, ale patrząc na cenę to są do przebolenia . Niektórzy piszą że tablet ***** i po walkach z serwisem oddali i kupili jakiegoś asusa, czy inny tablet. No fajnie, podajcie mi za 500zł tablet "normalnej" firmy z takimi podzespołami. Bądźmy poważni, kupując tak tani tablet nie szukajmy super wydajności, niezawodności.
    Summa summarum jestem z niego zadowolony, polecam go z czystym sumieniem, ale oczywiście w tej cenie, może za 600zł też bym poleciał. Pamiętajcie, nie kupicie super tabletu za tak śmieszne pieniądze, ale możecie kupić fajnego i ciekawego

Ta opinia posiada 1 komentarz
  2. Dood

Po miesiącu wybierania i przeglądania produktów dostępnych na rynku w kwocie do 800zł wyklarowała się sytuacja dla mnie i wyboru dokonywałem między 4 różnymi tabletami, a w zasadzie bardzo podobnymi a różnych producentów. W grę wchodził nowy NavRoad Nexo FREE, Goclever Aries 785, jeden model Prestigio i właśnie Kiano, oglądając na żywo wszystkie poza nowym NavRoad (jeszcze brak w sklepach, pojawił się u producenta 21 stycznia 2014) nie wahałem się długo wybierając Kiano, jedynie miałem wątpliwość czy nie poczekać na dostępność nowego NavRoad i go obejrzeć bo przy podobnych parametrach ma pojemniejszą baterię i wyjście HDMI. Ale nie mając pewności kiedy ów sprzęt będzie dostępny wybrałem najlepszy produkt dostępny aktualnie. Cena 600zł w promocji, normalna 650zł. Za tą cenę produkt uważam za bardzo dobry.

Wydajność w nawet wymagających grach ok, internet i inne aplikacje bez zacięć, czas pracy na baterii jak najbardziej do przyjęcia, ekran rewelacyjny nawet jak na tą niską rozdzielczość. Nie testowałem jeszcze pracy z AERO2 bo czekam dopiero na kartę, ale z opinii innych wiem że nie ma z tym problemu.

Zalety
    • czas pracy na baterii
    • jakość ekranu
    • wydajność pracy i gier
    Wady
    • aparat
  3. Emil

Zakupiłem ten tablet tydzień temu i musze powiedzieć że sie ok jak na razie. Ogólnie wygląd jest w sam raz jak dla mnie, słukły, dobrze trzyma się go w dłoni. Do tego 3g obsługujace Aero i możliwość dzwonienia.

Zalety
    • czas pracy na baterii
    • możliwość dzwonienia
  4. Wojtek

tablet rewelacja za niewielką cenę mamy mobilne urządzenie przynajmniej w moim przypadku.

5. Mirek

Jak najbardziej polecam ten tablet.

6. jaskier

Kupiłem ten tablet w euro. Na wstępie sprzedawca zapewniał mnie, ze to koreańska firma. Po tym jak wróciłem z urządzeniem do domu to się doczytałem w instrukcji, że to taki koreański jak z koziej rzyci waltoria. Firma z Krakowa, tylko ściąga z Chin i nalepia swój znaczek. Co do firmy to polecam wrzucenie ich adresu na google earth. Po drugie ten cały zanetti to mega ściema. Polecam wejść na chińskie allegro, czyli alibabe i wpisać zanetti. Co do samego urządzenia, to nie widzę żadnej różnicy w stosunku do innych takich firm, a pluję sobie w brodę bo ewidentnie przepłaciłem.

Wady
    • czas pracy na baterii
    Ta opinia posiada 3 komentarze
  7. stefek

spodziewalem sie czegos wiecej po takiej kampani na temat tej lini tabletow..wiec szybko pojechal zobaczyc w najblizszym sklepie..
    po pierwsze design .. jakiez bylo moje rozczarowanie po otwarciu pudelka... to jest chinski tablet a obok wloskiego designu to on nawet niestal..taki sam mozna zobaczyc na chinskich stronach producentow wiec watpie aby pan m.zaneti :) kimkolwiek jest ta tajemnicza persona projektowal dla calego panstwa chinskiego :)
    niestety potwierdza sie to w jakosci wykonania ..
    przy tej cenie za chinski tablet mowie stanowcze nie

Ta opinia posiada 3 komentarze
  8. opinion

bardzo dobry tablet polecam bateria trzyma :D ma 3G więc działa z kartami SIM

Zalety
    • czas pracy na baterii
    • szybkość tableta