Odtwarzacz MZ-RH1 obsługuje wszystkie popularne formaty dźwięku cyfrowego ATRAC, MP3, WMA i WAV i umożliwia nagrywanie sygnału z różnych wejść: USB, mikrofonowego, analogowego i cyfrowego. Do wyboru jest sześć trybów nagrywania na najróżniejsze okazje. Należy do nich tryb Linear PCM (bez kompresji) oraz dwa tryby zapewniające wysoką jakość skompresowanego dźwięku:
Hi-SP i Hi-LP. W trybie MD można nagrywać płyty do zwykłych odtwarzaczy Net-MD.
Tryb PCM pozwala na nagranie nieco ponad 1,5 godziny dźwięku bez kompresji, o najwyższej jakości. Zespoły muzyczne i soliści mogą dzięki niemu wykonywać nagrania pokazowe, a studentom i osobom czynnym zawodowo daje on szansę wiernego nagrania wykładu, spotkania albo konferencji.
Model MZ-RH1 będzie idealnym narzędziem dla muzyka i audiofila. Ma gniazdo wejścia linii pozwalające na łatwą archiwizację nagrań z kaset i innych nośników oraz wejście mikrofonowe służące do nagrywania nowego materiału.
Oba te wejścia gwarantują najwyższą jakość dźwięku cyfrowego. Dzięki nim nagrania z płyt CD zachowają swoje brzmienie, gdyż dźwięk nie jest poddawany kompresji.
Odtwarzacze MZ-RH1 są dostarczane w komplecie z nowym programem Hi-MD Music Transfer for Mac ver.1.0, który pozwala na łatwe przesyłanie utworów także z komputerów Apple MacŽ. Ich użytkownicy mogą również przesyłać nagrania dokonane w trybie Linear PCM, Hi-SP lub Hi-LP z odtwarzacza do komputera, w postaci plików WAV. Nowością będzie także możliwość przesyłania plików Linear PCM / MP3 z komputera Mac.