LG G2 Czarny - podsumowanie opinii

Chcę napisać opinię + bonus 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Uważam za zaletę

LG G2 Czarny - Opinie

1. Ocena:

Opinię napisał(a) KeramZy

Ceneo

Mam telefon od miesiąca i jestem z niego bardzo zadowolony. Już sam wygląd pokazuje że mamy do czynienia ze smartfonem z najwyższej półki. Co prawda jest wykonany jest z plastiku i nie ma się wrażenia "premium" jak trzyma się go w dłoniach, tak jak jest na przykład w lumii 920 albo HTC ONE, które są znacznie solidniejsze i sprawiają wrażenie bardziej prestiżowych. Obudowie zdarza się czasami zaskrzypieć, ale pomimo licznych upadków nie widać żadnych pęknieć ani zarysowań, co pozytywnie mnie zaskoczyło.

Po snapdragonie 800 spodziewałem się idealnej płynności. Smartfon faktycznie jest bardzo szybki, ale potrafi się zaciąć nawet na ekranie z widżetami. Co prawda jest to sporadyczne, ale sprzęt tej klasy powinien nie mieć takich problemów.

Kolejną wadą jest nakładka LG, która od razu zabiera nam prawie 1 GB ramu! Jest bardzo intuicyjna i ładna, ale strasznie pamięciożerna! Dodatkowo jest kilka drobych błędów, jak to że transmisja danych czasami po prostu nie chce się włączyć i trzeba resetować telefon. Ale nie zna m telefonu pozbawionego wad i mam nadzieje ze wszystko bedzie poprawione razem z aktualizacja do KitKata 4.4.

Przyciski w tyłu obudowy są bardzo fajnym rozwiązaniem, ciężko się do nich przyzwyczaić, ale potem nie sprawiają najmniejszego problemu. Genialną sprawą jest odblokowywanie ekranu podwójnym stuknięciem w ekran! Bardzo wygodne, teraz w każdym innym telefonie odruchowo tak robię co rozśmiesza moich znajomych :).

Niestety reszta funkcji albo nie działa tak jak powinna albo jest kompletnie bezużyteczna. Gesty często nic nie dają, chociaż powinny, a funkcja uniwersalnego pilota do urządzeń jest kompletnie nieprzydatna. Szczerze mówiąc, to większość z nich wykorzystamy tylko i wyłącznie jak będzie nam się nudziło na toalecie. Taka smutna prawda.

Ekran jest rewelacyjny, duża jasność, obraz idealnie ostry. Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń.

Aparat też spokojnie daje rade. Bardzo dobre zdjęcia, nawet gdy jest ciemno, a filmy w wysokiej rozdzielczości mają po 60 klatek na sekundę. Robi wrażenie. Czasami gubi ostrość, ale nadal ten aparat jest moim zdaniem lepszy od kompaktów z niższej półki/sprzed kilku dobrych lat.

Dlaczego nie polecam, mimo że ma same zalety? Moim zdaniem takie urządzenie mija się z celem. Już nigdy więcej nie skuszę się na topowego smartfona, bo po prostu nie da się tego wszystkiego wykorzystać. Telefon ma służyć do internetu, dzwonienia i smsów, a jakoś odpuszczę sobie robienie panoram 3D mojej łazienki czy świadomość posiadania jednego z najlepszych smartfonów.

Zalety
    • aparat
    • masa funkcji
    • odblokowywanie podwójnym dotknięciem
    Wady
    • nakładka producenta
    • sporo drobnych błędów
    • wszechobecny plastik
  2. Ocena:

Opinię napisał(a) Daniel

Ceneo

Telefon posiadam miesiąc czasu. Jestem mega zadowolony z zakupu. Funkcja Knock On robi wrażenie i jest bardzo wygodna przy obsłudze telefonu na biurku. Android w połączeniu z nakładką LG współgra idealnie. System działa bardzo płynnie, nie przycina się i nie ma momentów w których czekał bym na jakąkolwiek czynność. Tylny przycisk ułatwia pracę podczas rozmowy (ściszanie, rozgłaśnianie oraz rozłączanie się za pomocą przycisku) jak i przy robieniu zdjęć. Jakość wyświetlanego obrazu powala na kolana :) Wszystko jest przejrzyste i ma bardzo dobre barwy. Aparat robi fajne i wyraźne zdjęcia (może łapie czasami długo ostrość, ale to nie aparat lecz telefon). Internet LTE osiąga bardzo dobre wyniki, we Wrocławiu około 50Mb/s to szatan nie telefon :P Dodatkowo korzystam z pilota który używam do głośników 5.1 wcześniej zawsze szukałem pilota, albo musiałem wstawać od filmu, a teraz wszystko mam pod ręką :) Szczerze polecam tego demona prędkości ;)

Zalety
    • aparat
    • bateria
    • irda - pilot uniwersalny
    • knock on
    • lte
    • nakładka lg
    • podzespoły
    • szybkość działania
    • tylny przycisk
    • wyświetlacz
    Wady
    • brak slotu kart pamięci
    • niewyjmowana bateria
  3. Ocena:

Opinię napisał(a) Sebol

Opinia pochodzi z produktu podobnego: LG G2 16GB Biały

Super telefon bateria wytrzymuje do 6 godzin na ekranie, spokojnie wystarcza na cały dzień intensywnego użytkowania, nie wygodnie trochę się go trzyma ze względu na śliski plastik z tyłu obudowy, ale to można rozwiązać za pomocą każdego Case, polecam gorąco obecnie najlepszy wybór na rynku gniecie konkurencje

Zalety
    • bateria
    • design
    • ekran
    • szybkość
    • wykonanie
    • wymiary
    Wady
    • śliski plastik na tyle obudowy
  4. Ocena:

Opinię napisał(a) an_mi

Ceneo

Telefon z górnej półki za konkurencyjną cenę.

Zalety
    • dobra bateria
    • doskonały ekran
    • intuicyjna obsługa
    • modem lte
    Wady
    • na razie nie widzę
  5. Ocena:

Opinię napisał(a) użytkownikG2

Ceneo

Telefon LG G2 jest super!
    Wielki, bardzo jasny ekran, przy jednoczesnej niedużej bryle smartfonu.
    Bateria - co najmniej dwa dni wytrzyma, szybko się ładuje.
    Zasięg zarówno Wi-Fi jak i sieci komórkowej jest bardzo dobry.
    Ulokowanie przycisków z tyłu urządzenia jest bardzo wygodne. Do tego różne funkcje typu KnockON czy Inteligentne wyłączenie ekranu ułatwiają korzystanie z telefonu.
    System nie zacina się, zawsze gotowy do pracy, mimo wymagającej nakładki systemowej. Swoją drogą daje ona wiele możliwości personalizacji.
    Telefon ma również wbudowane utwory i dzwonki Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego, które bardzo mi się podobają.
    Nie mogę w nim znaleźć żadnych minusów, po prostu tylko chce się z niego korzystać :)

Zalety
    • aparat
    • czas pracy na baterii
    • ekran
    • nakładka producenta
  6. Ocena:
    2,50

Opinię napisał(a) Greg

Ceneo

Ja swój LG G2 po tygodniu czasu oddałem do serwisu. Usterka jaka miał mój model to nieuaktualniał daty i godziny po właczeniu go rano (wyłaczanie telefonu na noc) oraz bardzo slaba jakoś połaczeń (bardzo słabo mnie słyszeli rozmówcy). Poza tym telefon w miare ok. Jak każdy smartphone ma swoje zalety i wady. Ale ogólnie już 2 raz mnie zraziła ta firma do siebie i już wiem, że LG to nie jest godna firma jeśli chodzi o smartphony. Wracam do swojego leciwego ale bardzo dobrze działającego SGS2.

Zalety
    • szybka transmisja danych
    • pamięć ram
    • wyświetlacz
    Wady
    • bateria
    • aparat
    • awaryjność
    • brak slotu na kartę microsd
    • czas pracy na baterii
    • jakośc połączeń
    • łatwo rysująca tylna obudowa
    • mała pamięć wewnętrzna
    • przekombinowana nakładka systemowa
    Ta opinia posiada 3 komentarze
  7. Ocena:
    2,50

Opinię napisał(a) Aldrich Kiljan

Ceneo

Witam . Telefon zakupiłem przy przedłużaniu abonamentu w playu , tak wizualnie niby wszystko super , telefon błyszczące cacuszko , w porównaniu do mojego lekko wysłużonego galaxy note - bez porównania , jakość obrazu - żyleta ostrość i rozdzielczość , kąty widzenia ekstra , w końcu to ips , na szybkość pracy nie można powiedzieć marnego słowa , żadnych zacięć czy zwiech , czterordzeniowy procesor i moc ramu daja o sobie znać .
    Bateria wbudowana - szkoda i mówi się trudno , bo w razie problemów czeka go serwis centralny , u mnie wytrzymuje spokojnie jeden dzień.
    System 4.2 andek naprawdę fajny .
    Bardzo inetersowała mnie jakosc rozmów w tym telefonie , bo syn ma alcatela one tach idol i funkcję hd voice z naprawdę czystą modulacją dżwięku , więc tutaj spodziewałem się nawet czegoś lepszego , niestety , szumy i ciągłe narzekanie osób z którymi rozmawiam na głośność i jakość odbioru , sprawdxałem operatora , to nie jego wina lecz telefonu .
    Brak slotu na mikrosd dałoby się przeżyć gdyby nie to że filmy kręcone tym aparatem tworzą pliki o ogromnej wielkość i jeśli przerzucicie sobie na telefon jakąś muzykę lub większe pojemnościowo aplikacje to na filmowanie nie będzie już miejsca bo LG do dyspozycji daje nam tylko 10gb z reklamowanej szesnastki , i trochę nas robia z tym w konia .
    Mnie interesował bardzo aparat bo często lubię pstryknąć jakąś fotkę choćby dzieciakom podczas zabawy , zdjątka fajne , ale tylko fajne , rewelki nie widzę tym bardziej , że nawet tryby przeznaczone do fotografii obiektów w ruchu jak sport czy zdjęcia seryjne daja zawsze rozmazany obraz na zdjęciu i to przy minimalnym poruszeniu .
    Telefon godny polecenia , lecz , no właśnie , trzeba się zastanowić nad paroma względami w tym aparacie które czasami drażnią , jak brak karty , przereklamowany aparat czy słaba jakośc rozmów oraz niewymienialna bateria .

Zalety
    • design
    • ips
    • procesor qualcom 800
    • ram
    Wady
    • bateria
    • jakość połączeń
    • nie ma mikro sd
    • przeciętny aparat
  8. Ocena:
    3,50

Opinię napisał(a) kOnYo

Ceneo

Już miałem go kupić ale znalazłem ten - Lg G pro - i wszystko w temacie , aparat ma wszystko czego nie ma ten : slot na mikrosd , wymienialną baterię i większy wyświetlacz 5.5 cala , reszta taka sama a cena niższa.

9. Ocena:

Opinię napisał(a) Szymon

Ceneo

Witam, rewelacyjny, nowoczesny, bardzo łatwy w użyciu, aparat rewelacyjny, polecam

10. Ocena:
    4,00

Opinię napisał użytkownik anonimowy

Ceneo

Moim zdaniem telefon jest warty uwagi. nie ma co się bać o te przyciski z tyłu bo bardzo szybko się do nich idzie przyzwyczaić. Według mnie jest to telefon warty uwagi

Zalety
    • czas pracy na baterii