Schowek

LG G2 Czarny - podsumowanie opinii

Chcę napisać opinię + bonus 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Uważam za zaletę

LG G2 Czarny - Opinie

1. Ocena:

Opinię napisał(a) Szymon

Ceneo

Witam, rewelacyjny, nowoczesny, bardzo łatwy w użyciu, aparat rewelacyjny, polecam

2. Ocena:

Opinię napisał(a) Mariusz

Różni się atrybutem Kolor: Biały

Świetny smartfon od LG piękny wyświetlacz mocna bateria bardzo dobra jakość wykonania. Zdecydowanie produkt godny polecenia.

3. Ocena:

godny polecenia

6. Ocena:

Opinię napisał(a) SLAWOMIR

Różni się atrybutem Kolor: Biały

zmowilem 3 sztuki bialy dla corki i 2 zlote dla mnie i syna jestesmy bardzo zadowoleni
    - bateria dlugo trzyma
    - zdjecia robi piekne 8pix
    - grafika super
    - i najwazniejsze internet smiga jak zloto (nie zamula nie zacina sie )
    POLECAM!

7. Ocena:

Opinię napisał(a) Damian

Różni się atrybutem Kolor: Biały

Telefon bardzo dobry. Jedyny mankament to trzeszcząca obudowa ...

Zalety
    • duży wyświetlacz
    • funkcjonalny
    • nie zacina się
    Wady
    • cichy
    • po 2 dniach użytkowania obudowa zaczyna
  8. Ocena:
    3,00

Opinię napisał(a) LGman

Ceneo

Mam telefon od dwóch tygodni i zdążyłem się dobrze z nim zapoznać. Reklam z kurami jak poprzednik nie oglądałem więc skupię się najpierw na tym co mnie boli w tym fonie , a co jest w reklamach i forach jakoś skrzętnie pomijane , mianowicie :

bateria - mimo że ma podobno 3000 mAh , naprawdę dużo , wcale demonem mocy nie jest i telefon wytrzymuje przy normalnym użytkowaniu czyli , przeglądaniu internetu , robieniu zdjęć czy filmów oraz zwykłym rozmawianiu w ciągu dnia - dobę.
    Warto też wspomnieć że nie mamy możliwości jej wymiany na inny np. zamiennik kiedy już nam "siądzie" bo jest wbudowana na stałe , a fon jest jednolitą bryłą dla zwykłego użytkownika , więc zostaje tylko zakupienie i wymiana baterii w jakimś serwisie za co oczywiście dopłacimy.

slot kart micro sim - jest , zewnętrzny , niby super ale , no właśnie , do otwierania "szufladki" (jest obok niej otworek) by włożyć w nią naszą mikro sim potrzeba spinacza biurowego , tak , spinacza , producent dokłada do zestawu takie małe metalowe "G" zakończone od dołu cienkim bolczykiem , ja już swoje zgubiłem więc teraz zostało mi tylko używanie w razie potrzeby gdy będę chciał wymienić sim - spinacza biurowego.

slot kart mikroSD - nie istnieje , model który zakupiłem w Play - 802d , takowego nie posiada , jesteśmy skazani na wbudowane 16gb lub skorzystanie z funkcji OTG czyli podłączenie do smartfona przez mikro usb przejściówki pozwalającej na popdpięcie np. pedrajwa poszerzającego pamięć .
    Sprawdziłem , działa , pendrajw jest widziany , jednak wiszące od dołu telefonu gadżety nie są ani efektowne ani wygodne.

aparat fotograficzny/kamera - tu na początku chcę zaznaczyć że nie latam po forach i nie wypisuję oszczerczych opinii na temat sprzętu , nie jestem hejterem , tak naprawdę do napisania opinii o tym telefonie skłoniło mnie właśnie działanie aparatu i kamery.
    LG głośno chwali się w reklamach tego produktu funkcją stabilizacji obrazu która na reklamach wygląda naprawdę imponująco jak na aparat w telefonie i co ?
    porównywałem jakość zdjęć z tego aparatu z tymi z galaxy note Samsunga , mimo , że tam jest 8 a tu 13 Mpix i do tego ta stabilizacja obraz nie różni się niczym poza oczywiście wielkością -rozdzielczością obrazka , a sama stabilizacja to dosłownie jakaś kpina z ludzi , na filmach reklamowych wszystko działą wręcz bajecznie , rzeczywistość jest jednak inna , robiąc zdjęcie portretowe czyli nieruchomej np. postaci wystarczy by ta poruszyła się delikatnie i już mamy rozmazaną fotkę , drgnęła mi ręka - fotka rozmazana , myślę sobie zaraz , pewnie tej stabilizacji nie włączyłem , jak się okazuje jest ona włączona na stałe .
    Identycznie to wygląda przy filmie , drgania ręki które są czymś naturalnym po prostu widać , gdybym nie miał porównania z innym fonem pewnie bym tego nie zauważył .
    Nagrywanie filmów przy ustawieniu 60 klatek na sekundę działa tylko przy bardzo jasnym oświetleniu , w pomieszczeniu przy normalnym świetle żarowym obraz się "tnie" jak zwykłe 25 klatek .
    Co więcej podczas filmowania widać ciąglą pracę auto focusa który przy zmianie kadru "szuka" odpowiedniej ostrości , minimalnie zbliżając i oddalając obraz .

Przebudzenie smartfona stukaniem w ekran - niby przydatne , jednak czasami nie wystarczy stuknąć dwa razy by się wybudził , wtedy to już nie jest ułatwieniem .

Plusy -
    wyświetlacz full hd - ma naprawdę dobre kąty i kontrast oraz odwzorowanie kolorów .

czterordzeniowy procek - jest wydajny , testował go mój nastoletni syn grając na nim w ironmana 3 oraz wyścigówki i powiedział że obrazek się nie tnie i działa płynnie , zresztą do tej pory mam już na nim masę aplikacji nie zauważyłem by coś się cięło nawet gdy wgramy GOlaunczera z ustawieniami grafiki na full .

Dźwięk - wydobywający się z głośniczka wbudowanego w telefon szału nie czyni , całkiem nieżle jednak brzmi przez dołączone słuchawki.

Obudowa - błyszcząca , palcuje się ile wlezie , wyświetlacz gorilla glass2 naprawdę pomimo tego że często zapominam o tym że ląduje z kluczami w kieszeni , nie rysuje się wcale , ponadto zauważyłem jakby mniej się palcował od zwykłego wyświetlacza.

Na koniec powiem tak , kupiłem ten telefon bo spodziewałem się po LG w ciemno czegoś lepszego , niestety , rozczarowałem się , zwracam uwagę na funkcjonalność i ergonomię i same osiągi procesora bądź dobry wyświetlacz to dla mnie nie wszystko, na razie go użytkuję choć mam mieszane odczucia czy się z nim nie rozstanę.

Zalety
    • bardzo dobra wydajność - procek
    • 2gb ram
    • gorilla glass 2
    • matryca ips z dobrymi kątami i kontraste
    • obsługa lte
    Wady
    • brak slotu na kartę microsd
    • czas pracy na baterii
    • problematyczny dostęp do slotu sim
    • rzekoma stabilizacja obrazu
    • wbudowana na stałe bateria
    Ta opinia posiada 8 komentarzy
  9. Ocena:
    4,00

Opinię napisał(a) Patric

Różni się atrybutem Kolor: Biały

witam. telefon zakupiłem w sieci play , gratis dołożyli etui z okienkiem , ale do rzeczy .
    wyświetlacz super obrazek , żyleta , widać że to full hd , filmy na nim oglądane prezentują się super , zdjęcia też , muza chodzi średnio wszak to lg a nie htc z beat audio , cztery rdzenie i pamięć 2 giga dają o sobie znać bo telefon chodzi płynnie nawet na max bajerach i full aplikacjach .
    Dużym minusem jest brak wejscia na dodatkowe mikro sd a telefon ma 16gb , i dla użutkownika pozostaje tylko 10 gb wolnego miejsca , reszta to fabrycznie zainstalowane programy i system , dla jednego to dużo dla innego mało , trzeba będzie dokupić przejściówkę na kabelku , będzie troche lipa ale trudno.
    Zdjęcia robi ładne , ale niekiedy wychodzą rozmazane , filmów jeszcze nie kręciłem .
    Znerwiłem sie troche widząc że wbudowali akumulator na stałe , ale dzieki temu podobno jest na niego 2 lata gwarancji , sprawdzałem go wytrzymałościowo chodzi nie dłużej jak dzień , chyba że go nie używam i leży w kieszeni , wtedy może dociągnońć nawet do półtora dnia.
    Mam mały problem i nie wiem jak go rozwiązać , chyba zasięgne rady serwisu , bo często zdarza sie że moi rozmówcy mówiąże żle mnie słyszą , ja słyszę czysto , sprawdzałem sieć , jest w porządku ,
    Polecam ten telefonik jak za tę kasę lepszego nie znajdziecie.

Zalety
    • 2 gb ram
    • cztery rdzenie
    • super wyświetlacz
    Wady
    • bateria trzyma 1 dzień
    • czas pracy na baterii
    • kiepska jakość dżwieku w rozmowach
    • nie ma wejścia na karty mikrosd
    Ta opinia posiada 2 komentarze
  10. Ocena:

Opinię napisał(a) KeramZy

Ceneo

Mam telefon od miesiąca i jestem z niego bardzo zadowolony. Już sam wygląd pokazuje że mamy do czynienia ze smartfonem z najwyższej półki. Co prawda jest wykonany jest z plastiku i nie ma się wrażenia "premium" jak trzyma się go w dłoniach, tak jak jest na przykład w lumii 920 albo HTC ONE, które są znacznie solidniejsze i sprawiają wrażenie bardziej prestiżowych. Obudowie zdarza się czasami zaskrzypieć, ale pomimo licznych upadków nie widać żadnych pęknieć ani zarysowań, co pozytywnie mnie zaskoczyło.

Po snapdragonie 800 spodziewałem się idealnej płynności. Smartfon faktycznie jest bardzo szybki, ale potrafi się zaciąć nawet na ekranie z widżetami. Co prawda jest to sporadyczne, ale sprzęt tej klasy powinien nie mieć takich problemów.

Kolejną wadą jest nakładka LG, która od razu zabiera nam prawie 1 GB ramu! Jest bardzo intuicyjna i ładna, ale strasznie pamięciożerna! Dodatkowo jest kilka drobych błędów, jak to że transmisja danych czasami po prostu nie chce się włączyć i trzeba resetować telefon. Ale nie zna m telefonu pozbawionego wad i mam nadzieje ze wszystko bedzie poprawione razem z aktualizacja do KitKata 4.4.

Przyciski w tyłu obudowy są bardzo fajnym rozwiązaniem, ciężko się do nich przyzwyczaić, ale potem nie sprawiają najmniejszego problemu. Genialną sprawą jest odblokowywanie ekranu podwójnym stuknięciem w ekran! Bardzo wygodne, teraz w każdym innym telefonie odruchowo tak robię co rozśmiesza moich znajomych :).

Niestety reszta funkcji albo nie działa tak jak powinna albo jest kompletnie bezużyteczna. Gesty często nic nie dają, chociaż powinny, a funkcja uniwersalnego pilota do urządzeń jest kompletnie nieprzydatna. Szczerze mówiąc, to większość z nich wykorzystamy tylko i wyłącznie jak będzie nam się nudziło na toalecie. Taka smutna prawda.

Ekran jest rewelacyjny, duża jasność, obraz idealnie ostry. Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń.

Aparat też spokojnie daje rade. Bardzo dobre zdjęcia, nawet gdy jest ciemno, a filmy w wysokiej rozdzielczości mają po 60 klatek na sekundę. Robi wrażenie. Czasami gubi ostrość, ale nadal ten aparat jest moim zdaniem lepszy od kompaktów z niższej półki/sprzed kilku dobrych lat.

Dlaczego nie polecam, mimo że ma same zalety? Moim zdaniem takie urządzenie mija się z celem. Już nigdy więcej nie skuszę się na topowego smartfona, bo po prostu nie da się tego wszystkiego wykorzystać. Telefon ma służyć do internetu, dzwonienia i smsów, a jakoś odpuszczę sobie robienie panoram 3D mojej łazienki czy świadomość posiadania jednego z najlepszych smartfonów.

Zalety
    • aparat
    • ekran
    • masa funkcji
    • odblokowywanie podwójnym dotknięciem
    Wady
    • nakładka producenta
    • sporo drobnych błędów
    • wszechobecny plastik