Schowek

Yamaha RX-797 - podsumowanie opinii

Chcę napisać opinię + bonus 3 CeneoPunkty Za wystawienie opinii otrzymasz 3 CeneoPunkty. Zebrane CeneoPunkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe.

Uważam za zaletę
Cecha
Uważam za wadę
wygoda używania

Yamaha RX-797 - Opinie

1. Ocena:

Opinię napisał(a) Don_Marik

Ceneo

Mam ponad rok i jestem bardzo zadowolony. Bardzo solidne wykonanie, czysty dźwięk nawet przy dużej głośności. Mnóstwo wejść audio. Chciałem czyste stereo i mam za niewygórowaną sumę. Sprzęt gra w zestawie z Yamaha CDX-497 i kolumnami Yamaha NS-8900. W tym zestawie trudno o mocny bas bez subwoofera, ale na tym mi nie zależało. Słucham różnorodnej muzyki i lubię bogactwo dźwięków, a to, co się wydobywa z tego zestawu przy dobrych produkcjach muzyki lounge, chillout, pop, jazz itp. to po prostu poezja. Zapuszczam też nierzadko house i trance czy minimal i też miło się słucha.

2. Ocena:

Opinię napisał(a) Arek

Ceneo

YAMAHA RX-797 + CD-397 MK2 + MISSION m35i. Okablowanie ultralink matrix + NAP.
    Gra wyśmienicie, cysto i mocno, bardzo dobre stereo w przystępnej cenie. Polecam nawet wybrednym.

Zalety
    • MOC
    • DZWIĘK
    • CENA
    Wady
    • BRAK !!!
  3. Ocena:

Opinię napisał(a) cokupic_anonymouse

Cokupic.pl

Przystępna cena i ponadprzeciętne wyposażenie. Mnóstwo możliwości podłączeń. Brzmienie czyste jak kryształ. To, czy specyficzne ma brzmienie to raczej zależy od głośników. U mnie dmucha aż miło. Myślałem, że środkowe cząstotliwości będą mało wyeksponowane ze względu na moje głośniki a tu miłe zaskoczenie. RX-797 daje sobie świetnie radę! Wszystkie tony czyste i poukładane. Niczego nie brakuje ani nie jest za dużo. Duży zakres regulacji barwy dźwięku oraz spora moc. I wszystko okraszone ładnym wyglądem. Oczywiście są drobiazgi do poprawy, jak plastikowe pokrętła (oprócz volume), piloty jakieś takie tandetne ale osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Zalety
    • czysty dźwięk, solidność, dobra moc
  4. Ocena:

Opinię napisał(a) Janusz

Ceneo

Chyba już wszystko było powiedziane. Od siebie dodam, że dzięki opiniom na Ceneo zdecydowałem się kupić amplituner Yamaha RX 797 razem z Yamaha CDC 697. Kolumny jakie podłączyłem to Magnat PA 212. Wszystko razem to potężny i bardzo czysty dźwięk.

5. Ocena:
    4,00

Opinię napisał(a) Karol

Ceneo

Ogólnie sprzęt klasy D ale według mnie dorównuje niektórym sprzętom klasy C. Jakość dźwięku jest na wysokim poziomie. Dobra moc ok 2x80W przy 8Ohm rzeczywistej, pobór mocy 260W. W tej cenie rewelacja, POLECAM!

Zalety
    • Dobry bass
    • jakość dźwięku bd.
    • wyświetlanie w kolorze złotym :-)
    • dużo wejść
    Wady
    • - Niestety antena FM dołączona do zestawu odbiera tak sobie, trzeba kupić lepszą.(możliwe że w większych miastach odbiór będzie lepszy)
    Ta opinia posiada 3 komentarze
  6. Ocena:

Opinię napisał(a) Remik

Ceneo

Kupiłem ten sprzęt kilka dni temu (grudzień 2009r)

Amplituner bardzo ładnie się prezentuje (lepiej niż na zdjęciach), jest bardzo dobrze wykonany. Aluminiowy panel oraz metalowa gałka głośności.
    potencjometry pracują z ładnym oporem.
    U mnie zasila on kolumny Tonsila Maestro 2 180W CD Technics SL-PG3, DVD Panasonic, xbox360 oraz TV LCD LG.
    bardzo ładne czyste brzmienie. Za tą cenę naprawdę warto.

Zalety
    • Pięknie wykonany,
    • nie drogi, zbudowany w oparciu o tranzystory SANKEN dedykowane do AUDIO, duża moc wyjsciowa
    • wyjście na SUB,
    • regulowany loudness
    • mozliwosc podłączenia dwóch par głośników.
    Wady
    • Niby posiada rozdzielenie końcówki z przedwzmacniaczem (wyjscie coupler) ale nie można podłaczyć korektora graficznego. Próbowałem z technics SH-GE90 jak i SH-GE70 (posiadam oba) gdyż regulacja wzmocnienia (volume) znajduje sie po stronie przedwzmacniacza a nie przed końcowką po podłaczenie korektora korektor dostaje minimalny sygnał z potencjometru głośności a końcówka wmacnia cały szum korektora. TO GNIAZDO SŁUŻY DO PODŁĄCZENIA ZEWNĘTRZEJ KONĆOWKI MOCY LUB PRZEDWZMACNIACZA Z WŁASNĄ REGULACJA
    Ta opinia posiada 2 komentarze
  7. Ocena:

Opinię napisał(a) J.

Ceneo

E pozwolę się niezgodzić co do tego basu...mam ten ampli juz pół roku i jakkolwiek mam suba od niedawna, to mimo to i bez niego utwory maneater czy in the end albo man i feel like a woman to była miazga dla moich 60 w kolumn - miazga zrobiona przez bas - jakbym przecholował to by rozwaliło zwyczajnie membrany... świetna jest też perkusja, właśnie stopa robi wielkie wrażenie. z gitary basowej potrafi być mnóstwo basu bez tego suba i to na starych kolumnach ze zwykłej wieży ! a co dopiero mówić o jakichś nowych kolumnach podłogowych czy podstawkowych. Podejrzewam że to całe odprowadzanie ciepła na górze obudowy to głównie z racji basu ma miejsce - wszak bas to największa energia :) Jeżeli ktoś ma pasmo przenoszenia w kolumnach obcięte wysoko to to może być wina że bas nie jest b. niski ale to z pewnością nie wina amplitunera bo on potrafi wygenerować wielkie wręcz ilości basu trzęsące powietrzem i bez suba- spróbuj np. maneater - Nelly Furtado - godzina 12.00 albo "bass test" na youtube. Gitarka potrafi dać czadu, no i w ogóle cała średnica jest "wykopana" niesamowicie przy dużych poziomach głośności do przodu, tak że wysokie tony mogą nam zaszkodzić :) poza tym trzeba uważać by nie spalić wysokotonówek przy nadmiernym poziomie głośności i mocy. Zalecam też nie słuchanie w słuchawkach powyżej godziny dwunastej na potencjometrze - chyba że ktoś chce sobie bardzo uszkodzić słuch. Na koniec powiem tak - żadne radio samochodowe czy wieża nie wytworzą tyle basu co ten amplituner.

Ta opinia posiada 1 komentarz
  8. Ocena:

Opinię napisał(a) aggde

Cokupic.pl

Sprzęt mojego taty ;) CZesto używam :P Przystępna cena i ponadprzeciętne wyposażenie. Bardzo łatwy w obsłudze. Gra wyśmienicie, czysto i mocno, doskonały dzwiek po prostu. Bardzo solidny i trwały./Sprzęt w 100 % świetny. Polecam każdemu. Jest najlepszy.

Zalety
    • czysty dźwięk, solidność, dobra moc
  9. Ocena:
    4,00

Opinię napisał(a) AT

Ceneo

Mam go od trzech miesięcy, z kolumnami Dali Concept -6. Ampli jest naprawdę świetny, basy nie dudnią, muzyka czysta , wysokie i średnie rejestry super. Brakuje mi tylko większej głębi, ale to chyba wina kolumn. Świetny pilot ergonomiczny, umożliwia zarządzeniem LCD odtwarzaczy CD i DVD. Wyświetlacz rubinowy z bardzo z wyraźną czcionką.. Solidna „czysta” obudowa

Ta opinia posiada 6 komentarzy
  10. Ocena:

Opinię napisał(a) dark-

Cokupic.pl

Tą Yamahę ma mój znajomy i jest naprawdę super! Ma bardzo dużą moc i 0 przesterowania dźwięku! Posiada dużo funkcji i bardzo proste w obsłudze menu ;) Naprawdę polecam ten amplituner nadaję się idealnie do zwykłego słuchania na kolumnach stereo jak i do kina domowego 5.1 ;D

Zalety
    • precyzyjne pokrętła, czysty dźwięk, solidność, dobra moc, przystępna cena
    Ta opinia posiada 1 komentarz